Nowy numer 39/2023 Archiwum

13. Ekumeniczny Maraton Biblijny w Niedzielę Słowa Bożego

To będzie trzynasta edycja maratonu - inicjatywy Książnicy Beskidzkiej i diecezjalnego Radia Anioł Beskidów - przygotowana na zakończenie tegorocznego Tygodnia Ekumenicznego.

Tegoroczny Ekumeniczny Maraton Biblijny odbędzie się online w niedzielę 24 stycznia o 15.00 w mediach społecznościowych Książnicy Beskidzkiej - będzie transmitowane na kanale YouTube i profilu facebookowym Książnicy Beskidzkiej.

Zaproszeni goście odczytają tekst Księgi Wyjścia opisujący pobyt Izraelitów na pustyni, któremu towarzyszyła proklamacja Dekalogu.

- Niektórzy czas pandemicznego zamknięcia porównywali do doświadczenia pustyni, w którym człowiek przechodzi próbę. Wydaje się, że właśnie w dobie COVID -19 przypomnienie pobytu Izraelitów na pustyni opisanego w rozdziałach 15-24 może być owocne dla słuchaczy i czytających - zauważają organizatorzy.

Zapis czytania zostanie także wyemitowany na antenie Radia Anioł Beskidów.

W minionych latach podczas Maratonu Biblijnego czytano m.in.: Ewangelie św. Marka i św. Łukasza, Dzieje Apostolskie, Listy św. Pawła, Księgę Wyjścia czy 3. Księgę Machabejską.

W tym roku wydarzenie zbiega się z Niedzielą Słowa Bożego obchodzoną w III niedzielę zwykłą z inicjatywy papieża Franciszka. W ustanawiającym ją liście "Aperuit Illis", Ojciec Święty zwrócił uwagę na jednoczący charakter Pisma Świętego: "Biblia jest Księgą Ludu Pana, który w słuchaniu Jego głosu przechodzi od rozproszenia i podziału do jedności. Słowo Boga jednoczy wiernych i sprawia, że stają się jednym ludem".

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy