Nowy numer 38/2023 Archiwum

"Misyjna Jutrzenka" ze Skoczowa zaprasza na widowiskowe jasełka

Jasełka oparte na zupełnie nowym scenariuszu, zostały nagrane w przygotowanym przez wspólnotę studiu filmowym. W produkcji wzięło udział niemal czterdzieścioro dzieci, a w przygotowaniach pomagali rodzice i dziadkowie.

Nie poddali się i nie zrezygnowali ze swojego pomysłu mimo rygorów epidemicznych - oczywiście zachowując konieczne zasady bezpieczeństwa. Film opisujący historię przyjścia na świat Bożego Syna, będzie można obejrzeć w niedzielę 24 stycznia o 15.00 poprzez transmisję na stronie www.parafiaskoczow.ox.pl.

Od lat "Misyjna Jutrzenka" - wspólnota przy parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła, którą tworzą wszystkie pokolenia - zapraszała na jasełka bożonarodzeniowe w ramach akcji "Kolędnicy Misyjni'. W tym roku widzowie nie mogą zasiąść w fotelach Teatru Elektrycznego, by ich oklaskiwać, ale będą mogli zobaczyć spektakl online.

Jak mówią Joanna Walczyk i Paweł Moskała - animatorzy grupy - w związku z obostrzeniami epidemicznymi, powstał pomysł, by spektakl przenieść na ekrany.

- Jasełka oparte na zupełnie nowym scenariuszu, zostały nagrane w przygotowanym przez nas studiu filmowym. W produkcji wzięło udział niemal czterdzieścioro dzieci, a w przygotowaniach pomagali rodzice i dziadkowie - tłumaczą opiekunowie.

W ten sposób grupa włącza się także w akcję "Kolędnicy Misyjni", dzięki której Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci w tym roku wspiera najmłodszych z plemienia Maasajów w Kenii i Tanzanii. Maasaj to ktoś, kto mówi językiem maa, stąd na wniosek misjonarzy podwojona litera "a".

- Dzieci te przez większość czasu pomagają swoim rodzicom m.in. przy wypasie zwierząt, noszeniu wody, uprawie roli. Wiele rodzin nie ma środków na edukację najmłodszych - opowiadają animatorzy. - Jako że nie możemy tym razem prosić widzów o dobrowolne ofiary na misje do koszyków, zachęcamy do wpłat na stronie zrzutka.pl: "Misyjna Jutrzenka Masajskim Dzieciom" - TUTAJ.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy