Nowy numer 5/2023 Archiwum

Głoszą światu

W Bielsku-Białej bp Roman Pindel wręczył piątą diecezjalną Nagrodę św. Maksymiliana za osiągnięcia w  ewangelizacji.

Jak zaznaczył ks. Sebastian Rucki, przewodniczący kapituły nagrody, ta edycja z powodu pandemii była inna niż zwykle. Nie było galowej uroczystości w Oświęcimiu z udziałem publiczności, a prezentację nominowanych i  wręczenie statuetki można było obejrzeć na filmie w mediach społecznościowych.

Nominowane były osoby na różne sposoby podejmujące dzieło ewangelizacji. Wśród nich Piotr Ryszka, prezes bielskiego Towarzystwa Pomocy św. Brata Alberta, który podkreśla, że osoby działające w Towarzystwie tak jak patron najpierw chcą nakarmić głodnych, a potem mówić im o Jezusie, m.in. podczas rekolekcji dla bezdomnych, a także Gabriela Michulec, od wielu lat animatorka i moderatorka Ruchu Światło–Życie, współorganizatorka Duchowej rEwolucji w Cieszynie i świetlicy dla młodzieży. W gronie tym znaleźli się również Mirosława i Tadeusz Budzichowie, którzy od 30 lat jako wędrowni katechiści Drogi Neokatechumenalnej zachęcają do odnowy życia duchowego. Z kolei nominowani księża Przemysław Gorzołka i Filip Magiera, wikariusze w Żywcu-Zabłociu, za pomocą filmowych komentarzy Ewangelii czy rekolekcji skutecznie zachowali bliski kontakt z uczniami w czasie pandemii.

Laureatami zostali Mirosława i Tadeusz Budzichowie, a bp Pindel, wręczając nagrodę, dziękował też wszystkim nominowanym. – Każdy z was jest obecny w innym obszarze ewangelizacji. To pokazuje, że Kościół naprawdę na wiele sposobów głosi Dobrą Nowinę temu światu – podkreślał.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy