Bartosz, Marcin i Maciej Dębowscy, trzej bracia z parafii św. Małgorzaty w bielskiej Kamienicy, stali się dziś Mędrcami, którzy przynieśli Jezusowi królewskie dary podczas parafialnego kolędowania. Jak w wielu miejscach, tak i tutaj zastąpiło ono uliczny Orszak Trzech Króli.
Przez minione lata w uroczystość Objawienia Pańskiego - 6 stycznia - zespół "Kamień na kamieniu" z bielskiej parafii św. Małgorzaty w Kamienicy prowadził żywiołowe kolędowanie wieńczące przemarsz Orszaku Trzech Króli na rynku w Bielsku.
W tym roku, kiedy uliczne kolędowania nie mogły się odbyć, organizatorzy orszaku w stolicy Podbeskidzia zachęcili parafie w Bielsku-Białej, jak i w całej diecezji, do przygotowania mniejszych, lokalnych wieczorów kolędowych. Zespołowi "Kamień na kamieniu" dwa razy nie trzeba było powtarzać! Dzięki życzliwości kamienickich duszpasterzy - z ks. proboszczem Markiem Droździkiem na czele - razem z chórem parafialnym "Semper Iuvenis" oraz Urszulą i Pawłem Fabrowiczami przygotowali dziś wieczorem w kościele parafialnym orszakowe kolędowanie, transmitowane za pośrednictwem internetowej strony parafialnej i Facebooka.
Chór "Semper Iuvenis" z parafii św. Małgorzaty podczas kolędowania w kościele parafialnym.Obecni w kościele otrzymali - znane z ulicznych orszaków - śpiewniki, korony, a także naklejki i po początkowej chwili nieśmiałości dołączyli do śpiewu kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych w aranżacjach i wykonaniu kamienickich muzyków - chóru pod dyrekcją Mateusza Mikołajczyka i zespołu "Kamień na kamieniu" z jego liderem Sławomirem Gołąbkiem na czele, a także małej Edytki Pietrzyk.
Z kolei duet państwa Fabrowiczów przygotował mniej lub bardziej znane świąteczne utwory (także ich autorskie) wykonane z dużą dawką poruszających emocji - podczas anielskiego śpiewu pani Urszuli w niejednym oku kręciła się łza wzruszenia.
Na orszakowym kolędowaniu w Kamienicy.Na orszakowym kolędowaniu rzecz jasna nie mogło zabraknąć pokłonu Trzech Mędrców! Tu w ich role wcielili się bracia Dębowscy - Bartosz, Marcin i Maciej - zaangażowani także w działania Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w diecezji bielsko-żywieckiej. Stroje, które założyli, były dokładnie tymi samymi, które mieli na sobie Trzej Królowie wczoraj, podczas "świętego wieczoru" w kościele św. Maksymiliana w Aleksandrowicach (przeczytacie o nim TUTAJ).
Konferansjerem podczas spotkania był Mateusz Mikołajczyk, który m.in. przypomniał historię święta Objawienia Pańskiego obchodzonego w Kościele, związanych z nim tradycji oraz wyjaśnił różnice między kolędami, pastorałkami i piosenkami świątecznymi.