Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Król i Dobry Pasterz

Trwają codzienne nabożeństwa z udziałem bp. Romana Pindla, zawsze o 20.30 odprawiane w intencji ustania pandemii koronawirusa.

Wierni naszej diecezji i wszyscy zainteresowani mogą w nich uczestniczyć online, gdyż są transmitowane za pośrednictwem diecezjalnych mediów społecznościowych i kanału YouTube. W niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata bp Pindel po modlitwie podzielił się ze słuchaczami refleksją na temat przypadającej tego dnia uroczystości, wprowadzonej encykliką papieską w 1925 r. dla podkreślenia władzy Chrystusa w życiu każdego chrześcijanina i wspólnoty.

Przytaczając biblijne opisy, bp Pindel wskazywał, że Bóg zarazem jest Królem i Pasterzem. – Bóg wobec Izraela występuje jako Król prawdziwy, bo ten, który jest w Jerozolimie, jest Jego namiestnikiem. Bóg jest także Pasterzem, nawet jeżeli ludzcy pasterze, duszpasterze, przywódcy religijni zawodzą. Tak więc moglibyśmy powiedzieć, że świętujemy dziś święto Mega, Hiper, Najwyższego Pasterza albo Króla, Pana Panów. O wiele lepiej, jeżeli tym, który sądzi, jest ktoś podobny bardziej do pasterza niż do surowego króla – mówił bp Pindel.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy