GN 24/2021 Archiwum

Ujęły Go moje słabości

– Jadę na misje, bo jestem słabiakiem i grzesznikiem – mówiła Ania Olma, która została posłana na misje do Hondurasu podczas uroczystej Mszy św. w Cygańskim Lesie.

Od 28 października 23-letnia Ania jest już na miejscu – w Tegucigalpie, stolicy Hondurasu, gdzie rozpoczyna swój wolontariat w ramach fundacji Domów Serca. Podczas Mszy św., sprawowanej 21 października w salwatoriańskim kościele NMP Królowej Świata w Cygańskim Lesie, została posłana na misje przez ks. Clementa Imberta – prezesa polskiej fundacji Domów Serca.

Na drogę dostała różaniec, który będzie jej towarzyszył każdego dnia. Przy ołtarzu wraz z proboszczem ks. Wiesławem Ogórkiem SDS, ks. Clementem Imbertem i br. Mateuszem Włosińskim OFM Cap, który wygłosił homilię, stanęło kilkunastu duszpasterzy, którzy towarzyszyli Ani na drodze przygotowań do wyjazdu przez minione lata i miesiące. W homilii br. Mateusz mówił Ani: – Nie dlatego cię Pan Bóg posyła, że jesteś jak człowiek orkiestra, tylko ze względu na twoją relację z Jezusem Chrystusem i to wszystko, co ciebie do tej relacji prowadzi. A co nas najczęściej prowadzi do relacji z Jezusem? To, co nas rzuca na kolana i zmusza do tego, abyśmy wznosili swoje ręce w błaganiu; w cierpieniu i łzach wołali o Jego interwencję w naszym życiu. To jest tym skarbem, który został nam powierzony na ten czas, kiedy mamy głosić słowo.

Wolontariuszka podkreśla, że podczas liturgii mocno dotknęło ją zdanie św. Pawła: „Mnie, zgoła najmniejszemu ze wszystkich, została dana ta łaska: ogłosić poganom Dobrą Nowinę” (Ef 3,8). – Jadę na misje nie w nagrodę za dobre sprawowanie czy ze względu na realizowanie dobrych dzieł, nie dlatego, że Bóg złożył we mnie jakieś zdolności, ale tylko dlatego, że ujęły Go moje słabości, które chce wykorzystać. Posyła dlatego, że chce mnie nawrócić. Potrzebuję zobaczyć, jak bardzo nie potrafię kochać, jak tylko On to może robić we mnie. O drugiej wolontariuszce, która została posłana do Salwadoru, Joannie Błasiak z Bestwiny, piszemy na s. V.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama