Nowy numer 21/2023 Archiwum

Czterdziestka na Złotych

Pierwszy raz spotkali się 1 września 1980 roku. Złotołańska wspólnota Ruchu Światło–Życie świętowała swoje 40. urodziny!

Ze względu na czas epidemii nie było tak, jak marzyli organizatorzy z Markiem Janikiem na czele, ale na obchodach 40-lecia wspólnoty oazowej w parafii św. Józefa na Złotych Łanach nie zabrakło tego, co najważniejsze.

W niedzielę 18 października oazowicze spotkali się na uroczystej Mszy św. Przewodniczył jej ks. Józef Walusiak – założyciel wspólnoty, dziś proboszcz w Janowicach. A przy ołtarzu wraz z nim modlili się ks. proboszcz Stanisław Wójcik i księża moderatorzy: poprzedni – ks. Mirosław Kareta i ks. Marcin Kulig, oraz obecny – ks. Marcin Hałas.

W kazaniu ks. Walusiak mówił o początkach wspólnoty w latach 80. XX w., podkreślając: – Możemy dziś dziękować Bogu, że trwacie. Bo nieraz bywało tak, że jak odchodził z parafii ksiądz moderator, to grupa upadała. A dobra wspólnota gromadzi się wokół Chrystusa i wokół Jego Światła. Kapłan jest tylko animatorem. Mimo warunków lokalowych, mimo że nie było kościoła, że było nas tylko dwóch wikarych na tak dużą parafię – popatrzcie, jaką Bóg dał nam siłę. Bo nasza siła to siła naszej wiary. Dzisiaj wiele parafii ma wspaniałe obiekty, kościoły, salki, ale stoją puste. Nie ma ducha. Tymczasem tutaj ta piękna świątynia zawsze była użytkowana przez was, wasze dzieci, może wnuki… I mam nadzieję, że dalej tak będzie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy