Nowy numer 21/2023 Archiwum

Informacje o pogrzebie śp. ks. Edwarda Kobiesy

Uroczystości pogrzebowe zmarłego w piątek 16 października proboszcza parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Kończycach Małych odbędą się w tutejszym sanktuarium w środę 21 października.

W związku z obostrzeniami sanitarnymi, które obowiązują w czasie pandemii, w kończyckim kościele może jednorazowo uczestniczyć w nabożeństwie 30 osób (należy pamiętać o zakrywaniu nosa i ust maseczką).

Środa 21 października

  • 10.00 – wprowadzenie trumny do kościoła parafialnego Narodzenia NMP w Kończycach Małych. Godzinki, Msza św. koncelebrowana z księżmi dekanatu strumieńskiego i z udziałem przedstawicieli grup parafialnych (każda grupa deleguje jednego przedstawiciela).
  • 11.00–12.00 – na czuwanie przy trumnie są zaproszeni wszyscy parafianie – będą wpuszczani do kościoła w niewielkich grupach na krótką chwilę modlitwy.
  • 12.00 – Msza św. za śp. ks. Edwarda Kobiesę, sprawowana przez ks. Bogdana Biela, z udziałem rady parafialnej i pocztów sztandarowych (górnicy, strażacy, pszczelarze, parafia).
  • 13.00 – Różaniec w intencji Zmarłego z udziałem najbliższej rodziny, transmitowany przez stronę internetową parafii.
  • 13.30 – przemówienia i pożegnania przez władze lokalne, parafian, poszczególne grupy parafialne i społeczne
  • 14.00 – Msza św. żałobna pod przewodnictwem bp. Piotra Gregera z udziałem najbliższej rodziny (nie ma koncelebry z biskupem). Msza św. będzie transmitowana przez stronę internetową parafii.

O śmierci ks. Edwarda Kobiesy informowaliśmy tutaj:

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy