Nowy numer 20/2022 Archiwum

Najważniejsze zdrowie… ale wieczne!

– Nie każdy mógł iść, niektórzy się bali, ale myślę, że ta pielgrzymka może przynieść owoce na przyszły rok i że niezaspokojony głód pielgrzymowania sprawi, iż wielu zatęskni i wyruszymy w dużo większej grupie – mówi Marta Wolska z Żywca.

Około 80 osób zmierzało na Jasną Górę od 23 do 29 sierpnia z 409. Pieszą Pielgrzymką Żywiecką. Jej tematem był sakrament namaszczenia chorych, a hasło brzmiało: „Najważniejsze zdrowie… ale wieczne!”.

Pielgrzymkę prowadził ks. Tomasz Wala. Każdego dnia pątnicy poznawali jednego ze świętych, którzy w codziennym życiu próbowali nieść swój krzyż razem z Jezusem. Wśród pielgrzymów byli bracia Grzegorzkowie – Mikołaj, który szedł po raz 9., i Miłosz – 8. raz na pielgrzymce. Obaj byli w ekipie odpowiedzialnej za sprzęt nagłaśniający i kierującej ruchem. – Już dobrze wiemy, jaki tu jest klimat – zawsze jest pięknie, jeden pomaga drugiemu niezależnie od warunków. Angażujemy się w służby, bo jak nie my, to kto? – śmieją się bracia. – Trasa to zawsze niespodzianki, ale jesteśmy nastawieni na dojście. A gdy jakiś problem się zdarzy, to go rozwiązujemy. Zabrali ze sobą intencje – „te, które bierze się zawsze”, czyli zdrowie, ułożenie planów, pomyślność na egzaminach. – Czasem nie jesteśmy w stanie modlić się ze wszystkimi, „drogówka” nawet nie słyszy modlitwy, ale to tym bardziej mobilizuje, żeby oddawać swój trud w tych sprawach – tłumaczą.

Asia Urbaniec idzie 15. raz i ponownie jako odpowiedzialna za grupę medyczną. – Wszyscy będziemy się modlić o to najważniejsze zdrowie – duszy, ale nie możemy zaniedbywać problemów ciała. I w tym pomagamy my – mówi. – Każdy dzień to niewiadoma, ale codziennie ufam, że Pan Bóg nam błogosławi. Zawsze czekam na ostatni dzień, kiedy po tygodniu widzimy Jasną Górę i bliskich, którzy czekają… – mówi Asia, dodając, że w tym roku zabrała w drogę nie tylko swoje intencje, ale i tych, którzy nie mogli pójść.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama