Nowy numer 30/2021 Archiwum

Inna wędrówka

– Tak sobie pomyślałem, że trzeba Panu Bogu podziękować za to, że nie możemy wyruszyć... Ponieważ nam się zaczęło wydawać, że pielgrzymka nam się należy… A to nieprawda. Pielgrzymka jest łaską – mówił ks. Damian Koryciński w Hałcnowie 6 sierpnia.

– To potrzeba serca. Nie umiałam się pogodzić z tym, żeby mnie koronawirus zatrzymał. Szczególną intencją jest modlitwa za moją rodzinę, ale będę też pamiętać o całej naszej grupie i wszystkich, którzy nie mogą iść. Klaudia Chrzan mieszka w Kozach i jest pątniczką od urodzenia. Z mężem Rafałem są rodzicami trójki małych dzieci i każde z nich – także od urodzenia, a nawet od poczęcia – było na pielgrzymce. 6 sierpnia starsze dzieci zostały w domu z tatą, a Klaudia z dwumiesięcznym Julianem w wózku przyszła do Hałcnowa. – Chciałam przejść chociaż ten kawałek, zmówić po drodze Różaniec. Skoro nasze starsze dzieci pielgrzymują od początku swojego życia, to i Juliana nie chciałam tego pozbawić. A że począł się po pielgrzymce, dziś ma pierwszą szansę – śmieje się Klaudia.

Na wędrówkę zdecydowali się także pielgrzymi z grupy czwartej. Postanowili iść z Hałcnowa do Bielan, gdzie tradycyjnie zatrzymywali się na postoju. Pomysł rzuciła mieszkająca w Bielanach Małgosia Barnaś. „Odprowadźcie mnie do domu!” – powiedziała. Na co dzień porusza się na wózku, więc od razu pomoc zaoferował Henryk Froń. Dołączyli do nich: Ania Więckowska, Magda Kaspera i Janina Bubak. – Codziennie będziemy kombinować, żeby umówić się na modlitwie gdzieś w okolicy, przy wybranej kapliczce – mówili zgodnie. W Hałcnowie nie mogło zabraknąć pierwszego i wieloletniego przewodnika pielgrzymki ks. Józefa Walusiaka. – To moja 42. pielgrzymka – opowiada. – Ale po raz pierwszy w takiej formie. Odbieram tę sytuację bardzo spokojnie. Musimy być posłuszni decyzji ministerstwa – takie jest życie. Myślę jednak, że możemy bardzo dobrze wykorzystać ten czas. Postanowiłem, że kiedy nie mogę wyjść na szlak, postaram się znaleźć więcej czasu na adorację Najświętszego Sakramentu. Więcej o tegorocznym pielgrzymowaniu – za tydzień.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama