Nowy numer 38/2023 Archiwum

Z neoprezbiterami

– Macie być z ludźmi, dla nich, zawsze blisko człowieka na dobre i na złe – mówił nowym księżom w Hałcnowie bp Piotr Greger.

O obecność Jezusa w życiu dzieci i młodzieży modlili się 26 czerwca uczestnicy czuwania w bazylice Nawiedzenia NMP w Hałcnowie – sanktuarium Matki Bożej Bolesnej.

Przygotowali je mieszkańcy bielskich parafii św. Małgorzaty z ks. proboszczem Markiem Droździkiem i św. Pawła Apostoła z ks. wikarym Ryszardem Piętką. Mszy św. przewodniczył bp Piotr Greger. Ze wszystkimi modlili się też neoprezbiterzy. Do nich zwrócił się w homilii bp Greger, podkreślając, że kapłaństwo jest z natury podejmowaniem służby i byciem z ludźmi. – Ucieczka od problemów, separacja od codziennych wyzwań niczego nie rozwiązuje i jest postawą niegodną pasterskiego posłania – zaznaczył. Na koniec życzenia z okazji zbliżających się imienin złożyli biskupowi parafianie z Hałcnowa i ks. dziekan Jerzy Wojciechowski. Zapraszając na odpust do sanktuarium – 5 lipca, ks. prał. Stanisław Śmietana zapowiedział, że czuwanie 31 lipca poprowadzi bielska parafia św. Andrzeja Boboli.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy