Nowy numer 24/2021 Archiwum

Ewangelizacja w Beskidach 2020 - zmiany (z 24 czerwca). Jednak mamy osiem gór!

Wczoraj podaliśmy informację na temat formuły tegorocznej, wakacyjnej Ewangelizacji w Beskidach. Koordynatorzy przedsięwzięcia: Bernadeta i Stefan Targoszowie oraz o. Bogdan Kocańda OFMConv dzisiaj podjęli jednak decyzję o zmianach - bardzo budujących!

Zgodnie z tradycją kolejna edycja Ewangelizacji w Beskidach odbędzie się w cztery soboty lipca i cztery soboty sierpnia. Towarzyszy jej hasło: "Z Janem Pawłem II zdobywamy szczyty", a wszystkich chętnych do budowania jedności w Beskidach prowadzi "Tryptyk Rzymski" napisany przez papieża Polaka.

Początkowo organizatorzy i wspólnoty ewangelizacyjne diecezji, związane z Fraternią Franciszkańską w Rychwałdzie, proponowali, by każdy indywidualnie wybrał sobie dowolny szczyt i duchowo łączył się ze wszystkimi podczas Mszy św. transmitowanej z rychwałdzkiego sanktuarium o godzinie 11 na YouTube.

Dziś jednak zapadły decyzje, które - jak podejrzewamy - pocieszą wszystkich zasmuconych ograniczeniami wynikającymi z poprzednich informacji.

Mamy wyznaczonych osiem szczytów, na które każdy wybiera się indywidualnie, dowolnie wybranym szlakiem. Uwaga! Wędrujemy na szczyty, a nie do schronisk!

Na każdym szczycie, od godz. 11 do 13 będą czekali reprezentanci wspólnot ewangelizacyjnych z widocznym transparentem EwB i oczywiście z książeczkami górskiego ewangelizatora oraz pieczątką potwierdzającą zdobycie góry. Każdy otrzyma od nich również fragment "Tryptyku Rzymskiego" - z zaznaczonymi w tekście jedną lub dwiema literami. Warto karteczki kolekcjonować - utworzą hasło. Wszyscy, którzy je ułożą i prześlą do Franciszkańskiego Domu Formacyjno-Edukacyjnego w Rychwałdzie (do recepcji, telefonicznie lub mailem) na ostatnim szczycie mają szanse na nagrody!

Co ważne - na szczytach nie będzie sprawowana Msza św. Spowodowane jest to tylko i wyłącznie troską o życie i zdrowie wędrujących - by nie tworzyć okazji do dużych zgromadzeń i bliskiego kontaktu między ludźmi. Podobnie jak w pierwotnym zamyśle - o 11 będzie można się łączyć z sanktuarium w Rychwałdzie, skąd na kanale YouTube będzie transmitowana Msza św.

A teraz to, na co czekamy wszyscy - lista tegorocznych szczytów, na które wędrujemy osobno, ale jednak w jakiś sposób wspólnotowo oraz hasła inspirowane  "Tryptykiem Rzymskim", które będą nas prowadzić w każdą sobotę.

  • 4 lipca - Barania Góra - Źródło,
  • 11 lipca - Leskowiec - Zdumienie,
  • 18 lipca - Wielka Czantoria - Rozmowa Ojca z Synem,
  • 25 lipca - Pilsko - Praca,
  • 1 sierpnia - Mędralowa - Obraz i podobieństwo,
  • 8 sierpnia - Polica - Sąd,
  • 15 sierpnia - Romanka - Posłowie,
  • 22 sierpnia - Wielka Racza - Bóg Przymierza.

Nasza redakcja chce dołączyć do budowania beskidzkiej wspólnoty ewangelizacyjnej. Pamiętamy, że lubiliście wracać do spotkań uwiecznionych w naszych galeriach zdjęć. Będziemy was zapraszać do przysyłania nam zdjęć z waszych indywidualnych sobotnich wędrówek beskidzkich z Dobrą Nowiną w lipcu i sierpniu - na adres: bielsko@gosc.pl z tytułem "Ewangelizacja w Beskidach". Prosimy o podanie autora i miejsca wykonania fotografii. Będziemy je systematyczne publikować w naszym internetowym wydaniu "Gościa Bielsko-Żywieckiego".


Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) informujemy, że administratorem Twoich danych osobowych jest Instytut Gość Media z siedzibą w Katowicach ("My"), dostępny pod adresem e-mail: sekretariat@igomedia.pl i nr tel.: (32) 251 18 07. Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych, który jest dostępny pod adresem e-mail: rodo@igomedia.pl. Posługujemy się danymi na podstawie naszego uzasadnionego interesu prawnego tj. w celach związanych z komunikacją pomiędzy nami a Państwem (co może wynikać również z formalnie wiążących nas ustaleń i współpracy). Dane przechowujemy przez okres związany z prowadzeniem ww. komunikacji lub wyczerpaniem jej celów. Odbiorcami danych są firmy obsługujące nas w ramach usług teleinformatycznych itp. W razie takiej konieczności dane mogą być przekazane uprawnionym organom państwowym. Przysługuje Państwu prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Warszawie. Podanie danych jest konieczne ze względu na ww. cel. Brak ich podania uniemożliwi realizowanie tego celu.

Przesłanie materiału jest równoznaczne ze zgodą na jego bezpłatne upublicznienie w mediach wydawanych przez Instytut Gość Media.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama