To był już przedostatni rejonowy dzień wspólnoty małżeństw Domowego Kościoła, kończący kolejny rok pracy formacyjnej. Małżonkowie z rejonu andrychowsko-kęckiego wypełnili kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kętach-Osiedlu.
To rejon, w którym małżeńskich kręgów Domowego Kościoła - Oazy Rodzin - jest najwięcej w całej diecezji. To z tego rejonu z parafii Narodzenia NMP w Inwałdzie pochodzi także obecna para diecezjalna wspólnoty - Grażyna i Zbigniew Niziowie. W samej parafii św. Stanisława w Andrychowie kręgów małżeńskich jest już osiem, a każdy liczy kilka par małżeńskich. Kolejny dołączył do diecezjalnej wspólnoty podczas rejonowego dnia wspólnoty, kończącego kolejny rok pracy formacyjnej, w niedzielę 21 czerwca. Spotkanie pod hasłem: "Odpowiedzialni za stworzenie" odbyło się w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kętach-Osiedlu.
Gospodarzami spotkania byli Joanna i Tadeusz Bury, a razem z rodzinami, które - mimo sytuacji epidemicznej - bardzo licznie przybyły do Kęt, świętowali Grażyna i Zbigniew Niziowie oraz duszpasterze Domowego Kościoła - moderator diecezjalny ks. Jacek Moskal, ks. Andrzej Wołpiuk z parafii kęckiej NSPJ oraz ks. Rafael Gwizdoń z parafii św. Stanisława w Andrychowie.
Od lewej: ks. Andrzej Wołpiuk, ks. Jacek Moskal i ks. Rafael Gwizdoń podczas Mszy św. dla rodzin Domowego Kościoła w Kętach. Urszula Rogólska /Foto GośćKęckie spotkanie rozpoczęła konferencja ks. Jacka Moskala poświęcona tematowi dnia. Konferencję na temat "Odpowiedzialni za stworzenie" ks. Moskal głosił już także w ubiegłym tygodniu, podczas spotkań z małżonkami w Wilamowicach, na os. Karpackim i w Oświęcimiu. O czym mówił rodzinom diecezjalny moderator Oazy Rodzin? Przeczytacie o tym w naszej relacji: Świętowanie Domowego Kościoła w czasach epidemii - w rejonach.
Nowy krąg Oazy Rodzin został przyjęty do wspólnoty podczas spotkania rejonu andrychowsko-kęckiego w niedzielę 21 czerwca. Urszula Rogólska /Foto GośćNastępnie małżonkowie odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia, adorowali Najświętszy Sakrament i uczestniczyli w koncelebrowanej Mszy św. Podczas liturgii w procesji z darami swoje deklaracje przyniosły do ołtarza osoby, które postanowiły dołączyć do dzieła Krucjaty Wyzwolenia Człowieka - chcą ofiarować swój dar abstynencji w intencji tych, którzy z różnego rodzaju uzależnieniami sami sobie nie radzą.
Pod koniec Mszy św. pięć małżeństw tworzących kolejny krąg Domowego Kościoła w Andrychowie zostało uroczyście przyjętych do diecezjalnej wspólnoty przez ks. Rafaela Gwizdonia i parę rejonową: Joannę i Tadeusza Burych.
Ostatni dzień wspólnoty Domowego Kościoła - dla małżonków z rejonów Żywiec I i Żywiec II - odbędzie się w sobotę 27 czerwca w kościele św. Maksymiliana w Ciścu. Początek o 9.00 (Msza św. o 10.20).