Nowy numer 23/2021 Archiwum

Modlitwa i solidarność z chorymi oraz przebywającymi na kwarantannie

O taką formę jedności z dotkniętymi przez koronawirusa zaapelował bp Roman Pindel podczas wieczornej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii, która była transmitowana z Diecezjalnego Domu Duszpasterskiego w Andrychowie. W tej modlitwie polecano Bożej opiece dwóch księży naszej diecezji zakażonych koronawirusem, a także przechodzących kwarantannę księży pracujących w kurii diecezjalnej i w skoczowskiej parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

- Modlimy się w dalszym ciągu o zaprzestanie tej epidemii, która nas dotyka, zwłaszcza kiedy dowiadujemy się o tak wielkiej liczbie zakażonych, wśród których jest dwóch naszych księży. Módlmy się za nich, za ich najbliższych. Modlimy się także o ostrożność i roztropność, bo bardzo niewiele trzeba, żeby zarazić się od kogoś - mówił bp Pindel.

Bp Pindel zaapelował też o modlitwę w intencji rodzin, które zostały poszkodowane w wyniku przejścia trąby powietrznej nad Kaniowem, i polecał modlitwom diecezjan tegorocznych maturzystów.

Jak czytamy w komunikacie Kurii Diecezjalnej w Bielsku-Białej, w związku z kontaktem z osobami zarażonymi koronawirusem kwarantanną objęci zostali dwaj księża pracujący w kurii, a także księża pracujący w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie.

Komunikat zawiera też apel: "Jesteśmy solidarni z osobami chorymi i przebywającymi na kwarantannie. Otaczamy je modlitwą. Jednocześnie zachęcamy wszystkich do rozwagi i ostrożności. Trwają prace nad wytycznymi dotyczącymi organizowania wakacyjnych pielgrzymek, tak aby dostosować je do wskazań Głównego Inspektora Sanitarnego.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama