Nowy numer 25/2021 Archiwum

Cztery boiska maseczek

Hasło „Zostań w domu” wyzwoliło w nich pokłady wrażliwości i zaangażowania na miarę wszystkich ich możliwości. Nie zatrzymują się!

Kiedy ogłoszono stan epidemii COVID-19, wolontariusze Maltańskiej Służby Medycznej z filii w Andrychowie nie chcieli biernie czekać na „lepsze czasy”.

Pomysł szycia maseczek dla wszystkich, którzy będą ich potrzebowali: placówek medycznych, ośrodków pomocy społecznej, policji, strażaków, różnych innych instytucji rzuciła ratowniczka medyczna, jedna z nich – Martyna Knyps. Niedawno podsumowali swoją akcję: ponad sto osób, które dołączyły do zainicjowanego przez nich przedsięwzięcia, uszyło razem 14198 masek. – Obdarowaliśmy ponad 40 podmiotów medycznych, straż miejską, policję, domy opieki społecznej, a nawet wysłaliśmy maseczki do Maltańskiego Centrum Pomocy w Barczewie – relacjonuje Julia Szemik. – Zużyliśmy ponad 630 m kw. materiałów – to tyle co 4 boiska do siatkówki! 

Do maltańczyków dołączyli także harcerze z Hufca ZHP w Andrychowie z koordynatorką akcji Aleksandrą Mikułą. A w jaki sposób odpoczywali po kilku tygodniach pracy? Dołączyli do ogólnopolskiej akcji #jedenworek, która polega na sprzątaniu miejsc wypoczynku i rekreacji. W niedzielę 24 maja wyruszyli na szlak przez Kocierz, Potrójną, Łamaną Skałę, Laskowiec do Rzyk Jagódek. Znieśli nie jeden, a pięć wielkich worków śmieci!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama