Nowy numer 42/2021 Archiwum

Zmarł ks. kan. Jan Drzyzga, emerytowany proboszcz z Górek Wielkich

Zmarły kapłan odszedł do Pana w Cieszynie, w 58. roku kapłaństwa i 82. roku życia. Przez 17 lat przed przejściem na emeryturę duszpasterzował jako proboszcz w parafii Wszystkich Świętych w Górkach Wielkich. Tu także spocznie na parafialnym cmentarzu.

Śp. ks. kan. Jan Drzyzga urodził się 22 września 1938 r. w Pszczynie. Święcenia kapłańskie otrzymał 24 czerwca 1962 r. w Katowicach. Pracował w parafiach w Lubomii, Suszcu, Świętochłowicach, Pielgrzymowicach, Ćwiklicach, Murckach, Kochłowicach, Katowicach-Ochojcu, Rudzie Śląskiej-Wirku oraz na Kubalonce. Od 15 sierpnia 1983 r. rozpoczął posługę proboszcza w parafii św. Jerzego w Puńcowie, a od 28 czerwca 1991 r. aż do emerytury był proboszczem w Górkach Wielkich. Na emeryturę przeszedł w 2008 r. i zamieszkał w rodzinnej Pszczynie.

Przez blisko 30 lat był duszpasterzem w diecezji katowickiej, a przez 16 lat - kapłanem diecezji bielsko-żywieckiej. Pożegnają go najpierw wierni i kapłani w parafii Miłosierdzia Bożego w Pszczynie, gdzie eksporta z trumny z ciałem zmarłego odbędzie się w czwartek 14 maja o 13.00

Uroczystość pogrzebowa odbędzie się w piątek 15 maja w parafii w Górkach Wielkich, gdzie o 11.00 przewidziane jest wprowadzenie trumny,  o 12.00 - Msza św. pod przewodnictwem bp. Piotra Gregera, a następnie odprowadzenie trumny na cmentarz parafialny.

Uroczystości pogrzebowe w Górkach transmitowane będą na parafialnym kanale Youtube.pl.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci...

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama