Nowy numer 15/2024 Archiwum

#LooknijDoPisma czyli zostań poszukiwaczem skarbu w Tygodniu Biblijnym

W niedzielę 26 kwietnia rozpoczyna się Tydzień Biblijny. W diecezji bielsko-żywieckiej, pod hasłem #LooknijDoPisma, będą mu towarzyszyły wydarzenia zachęcające do poznawania i odkrywania wartości słowa Bożego w każdej chwili codzienności.

Do udziału w trzech inicjatywach biblijnych zachęca w tym roku diecezja bielsko-żywiecka. To filmy promujące czytanie Pisma św. (można je znaleźć TUTAJ), a także 4. Narodowe Czytanie Pisma Świętego oraz akcja #LooknijDoPisma.

Już w pierwszym filmiku promocyjnym bp Roman Pindel zaprasza do wspólnego odkrywania skarbu, jakim jest Biblia, a w tym roku szczególnie Ewangelia według św. Mateusza.

W ramach 4. Narodowego Czytania Pisma Świętego, w niedzielę o godz. 15.30 w bazylice hałcnowskiej będzie miało miejsce wspólne czytanie Ewangelii według świętego Mateusza. Niektórzy spośród 28 lektorów będą obecni fizycznie w bazylice, inni włączą się online. Wśród czytających są między innymi: bp Roman Pindel, księża pracujący w kurii, prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, poseł na Sejm RP Przemysław Drabek, przedstawiciele młodzieży, seniorów oraz różnych zawodów (nauczyciele, aktorzy, lekarze).

 TUTAJ link do transmisji.

Wprowadzenie do wspólnego czytania i nagrania pierwszych czterech lektorów dostępne są już na kanale YouTube diecezji bielsko-żywieckiej:

Nagraniom czterech pierwszych lektorów towarzyszą fragmenty filmu z projektu LUMO. LUMO to wizualne opracowanie czterech Ewangelii, przygotowane, aby zainteresować Pismem Świętym. LUMO na YouTube - TUTAJ.

Trzecie wydarzenie Tygodnia Biblijnego to akcja #LooknijDoPisma. Jak tłumaczy ks. Piotr Góra, jej celem jest promocja Biblii - człowiek żyjący słowem Bożym ma swój ulubiony fragment, który go umacnia i daje nadzieję. Inicjatorzy akcji pomyśleli, żeby zebrać takie zdania. Zaproponowali, by uczestnicy akcji publikowali na swoich profilach w mediach społecznościowych ulubione cytaty biblijne z dopiskiem:  #LooknijDoPisma.

- Ponadto chcemy stworzyć nową serię obrazków, które ksiądz biskup rozdaje w czasie spotkań z wiernymi - dodaje ks. Góra. - Będą one zawierały cytaty z Pisma Świętego zamieszczone na tle nawiązujących do nich zdjęć. Jeśli ktoś interesuje się fotografią, może wraz z cytatem przesłać wykonane przez siebie zdjęcie na adres: looknijdopisma@gmail.com W e-mailu należy podać swoje imię i nazwę swojej parafii. 

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy