Nowy numer 25/2021 Archiwum

Słowo biskupa Romana Pindla na Wielkanoc 2020

- W bardzo różny sposób w tych dniach będzie docierać do nas wiadomość, orędzie, wyzwanie, że Jezus zmartwychwstał dla naszego zbawienia - abyśmy nadali naszemu życiu inny, lepszy sens - zgodny z Bożym zamiarem - mówi biskup bielsko-żywiecki przed Wielkanocą 2020.

Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania specjalnie nagranego filmiku z życzeniami biskupa Romana Pindla na tegoroczne Święta Wielkanocne. Wśród sfilmowanych migawek zobaczymy m.in. katedrę św. Mikołaja - jej wnętrze oraz kadry z lotu ptaka. Trafimy także do świątecznego domu rodziny Marty i Darka z bielskiej parafii Narodzenia NMP w Lipniku i ich trzech córeczek.

W swoim słowie biskup odwołuje się do klimatu przygotowującej się do świąt Jerozolimy sprzed prawie dwóch tysięcy lat i rozgrywającym się w tym samym czasie dramacie Jezusa: - Przed świętami Paschy Jerozolima pełna jest pielgrzymów. Co najmniej kilkadziesiąt ludzi przybywa do świętego Mmasta, żeby przeżyć najważniejszą uroczystość w ciągu roku - mówi biskup. - Wrócą do domu bardzo zadowoleni, że wypełnili swój obowiązek. Równocześnie w Jerozolimie toczy się druga gra. Za murami pałacu arcykapłana, na terenie Sanhedrynu, a także gdzie indziej. Mało kto wie, co się dzieje, zwłaszcza gdy tłum krzyczy: "Uwolnij go!” - chcąc, by Piłat uwolnił Barabasza, a Jezusa skazał na śmierć. Bardzo niewielu jest tych, którzy dotarli pod krzyż. Jeszcze mniej jest uczestników pogrzebu Jezusa. Potem jest cisza. Nie wiadomo, co o tym myśleć. Tę ciszę przeżywają bardzo Apostołowie, uczniowie. Dwaj z nich zniecierpliwieni już w pierwszy dzień po szabacie wyruszają do swojego domu, w kierunku Emaus. W czasie drogi dołącza do nich nieznajomy, który zaczyna im przywoływać teksty ze Starego Testamentu, które mówią, że Mesjasz musiał cierpieć. Przy stole w Emaus rozpoznają, że ten, który szedł z nimi, to jest Jezus, żywy!

W bardzo różny sposób będzie docierać w tych dniach do nas wiadomość, orędzie, wyzwanie, że Jezus zmartwychwstał dla naszego zbawienia, abyśmy nadali naszemu życiu inny sens, lepszy sens - zgodny z Bożym zamiarem - zaznacza biskup.

Cały filmik - pod tekstem - kliknijcie.

Życzenia Wielkanoc 2020 - Słowo Biskupa Romana Pindla na Wielkanoc 2020
Diecezja Bielsko-Żywiecka

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama