Strażacy z Komorowic zapraszają dzisiaj - zostań bohaterem w domu!

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Komorowicach Śląskich od początku epidemii koronawirusa zachęcają #zostanwdomu. Dziś o 18.30 podczas swojej facebookowej akcji, prowadzonej na żywo, będą uczyć udzielania pierwszej pomocy.

Strażacy z Komorowic Śląskich zapraszają: "Zostań bohaterem w swoim domu, czyli jak ratować życie - prezentacja RKO". TUTAJ w ramach akcji #zostanwdomu przeprowadzą transmisję live ze swojej remizy. W związku z nowymi wytycznymi Ministerstwa Zdrowia materiał przygotowują tylko dwie osoby. Jak zapewniają, widzowie będą mogli się nauczyć pierwszej pomocy w sytuacji nagłego zatrzymania krążenia.

Strażacy będą uczyć resuscytacji krążeniowo-oddechowej osoby dorosłej. Ma to być pół godziny rzetelnej, potrzebnej wiedzy, która może uratować komuś życie, a którą można przyswoić zostając w domu. Zapraszamy serdecznie!

Komorowiccy strażacy, od początku epidemii, uczestniczą także w akcji dostarczania zakupów dla seniorów i osób w kwarantannie, współpracują z klubem seniora w Komorowicach. Dołączyli również do bielskiej akcji szycia masek - TUTAJ.

Równocześnie - jak i inne służby w tym czasie - przypominają i apelują, by w przypadku potrzeby interwencji służb mundurowych informować je, czy przebywacie na kwarantannie, posiadacie (bądź osoba, której dotyczy zgłoszenie) objawy zarażenia COVID-19 albo podejrzewacie zarażenie COVID-19.

"Pozwoli to na odpowiednie zabezpieczenie osobiste każdej osoby która będzie tej pomocy udzielała, przed ewentualnym zarażeniem. W przeciwnym razie, jeśli chociażby jeden strażak będzie miał podejrzenie bądź potwierdzenie koronawirusa, wtedy kwarantannie zostanie poddana cała obsada danej jednostki, czego skutkiem będzie osłabienie bezpieczeństwa w danym powiecie" - podkreślają druhowie.

« 1 »