Reklama

Adoptuj dziecko poczęte! Módl się o życie zagrożone przez koronawirusa!

Dzisiaj przeżywamy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Obchodzimy ją również jako Dzień Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, w tym szczególnie adopcji dzieci, których życie jest najbardziej zagrożone. Jak podkreśla kustosz hałcnowskiej bazyliki ks. Piotr Konieczny, choć w tym roku zabraknie uroczystej formy podjęcia tej trwającej 9 miesięcy modlitwy, to nie można z niej rezygnować. Warto nią otoczyć także życie każdego człowieka, zagrożone z powodu trwającej epidemii koronawirusa.

To modlitwa dobrze znana tysiącom ludzi. Zaczyna się ja zwykle 25 marca, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a kończy po 9 miesiącach, w Boże Narodzenie. Polega na tym, by w intencji życia dziecka, które zostało poczęte, ale jego narodziny są zagrożone, ofiarować codziennie jedną tajemnicę Różańca Świętego, dowolne postanowienie oraz krótką modlitwę:

Panie Jezu, za wstawiennictwem Twojej Matki Maryi, która urodziła Cię z miłością, oraz za wstawiennictwem świętego Józefa, "Człowieka Zawierzenia", który opiekował się Tobą po urodzeniu, proszę Cię w intencji tego nienarodzonego dziecka, które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady i które duchowo adoptowałem. Proszę, daj rodzicom tego dziecka miłość i odwagę, aby zachowali je przy życiu, które Ty sam mu przeznaczyłeś. Amen.

Duszpasterze hałcnowskiej bazyliki zachęcają, by taką sama formą modlitwy objąć także wszystkich, których życie jest zagrożone z powodu epidemii: chorych, lekarzy, pielęgniarki, odbywających kwarantannę.

Do wspólnej modlitwy za pośrednictwem internetowej transmisji dzisiaj o 18.15 zachęca ks. Piotr Konieczny, kustosz bazyliki.   Do wspólnej modlitwy za pośrednictwem internetowej transmisji dzisiaj o 18.15 zachęca ks. Piotr Konieczny, kustosz bazyliki.
Alina Świeży-Sobel /Foto Gość

- Ta modlitwa może wyglądać bardzo podobnie, tyle że może być inny czas jej trwania. Odmawiać ją można do chwili ustania zagrożenia epidemią - tłumaczy ks. Konieczny, który wraz z duszpasterzami zachęca do rozpoczęcia modlitwy w Dniu Świętości Życia w swoich domach, łącząc się duchowo za pośrednictwem internetowej transmisji z bazyliki w Hałcnowie z kapłanami, którzy będą o 18.15 sprawować Mszę św. i o 19.00 nabożeństwo duchowej adopcji oraz Różaniec.

Osoby przystępujące do modlitwy duchowej adopcji mogą na stronie internetowej parafii w Hałcnowie znaleźć do pobrania pliki z deklaracją adopcji. Na kanale Bazylika Hałcnów można też zobaczyć krótkie filmowe zaproszenie do tej modlitwy...

Bazylika Hałcnów - zwiastowanie i adopcja duchowa.
Bazylika Hałcnów
« 1 »