Nowy numer 38/2021 Archiwum

Przyjdź – odwagi!

– Do spowiedzi zapraszam zwłaszcza osoby, które dawno nie korzystały z sakramentu pokuty i pojednania, a także mające różne trudne sytuacje życiowe – mówi ks. Przemysław Sawa.

Ksiądz Sawa, misjonarz miłosierdzia, mówi, że czas epidemii, który przeżywamy, jest szczególnym czasem rekolekcji i misji. – Jesteśmy odpowiedzialni za poziom nadziei w świecie.

Jeśli my nie damy światu nadziei, to kto da? – mówi ks. Sawa. – Tylko Jezus, który ma wszelką władzę w niebie i na ziemi, jest Tym, który odpowiada na nasze najgłębsze pytania. I to Jezus ma władzę nad epidemią, nad chorymi, nad tym, co się dzieje. Misjonarz miłosierdzia zwraca uwagę, że czas rekolekcji to zawsze także czas spowiedzi, i zaprasza do skorzystania z niej szczególnie tych, którzy rzadko do niej podchodzą, którzy dawno się nie spowiadali. – Odwagi! To jest dobry czas, by pojednać się z Bogiem, z Kościołem, z braćmi i siostrami – mówi kapłan i dodaje: – Bóg zaprasza cię do kratek konfesjonału, abyś zrzucił to wszystko, co jest historią twojego życia, a co jest balastem, trudem, grzechem, niewiernością.

Od poniedziałku do soboty ks. Sawa zaprasza do kościoła NSPJ w Bielsku-Białej (przy dworcu), aby skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania (od poniedziałku do środy i w piątek od 17.00 do 18.00, a w czwartki i soboty od 11.00 do 12.00). By ustalić inny termin, można dzwonić na nr 734 176 069 (jeśli nie można się dodzwonić, należy wysłać SMS), napisać e-mail: xpsawa@gmail.com lub skontaktować się przez biuro Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody: tel. 691 200 303 (od poniedziałku do piątku, od 9.00 do 17.00) e-mail: biuro@secim.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama