Nowy numer 08/2024 Archiwum

Słowo bp. Romana Pindla na III niedzielę Wielkiego Postu

- Czas epidemii sprawia, że przedziwnie krzyżują się drogi wiary i rozumu, religii i państwa, że ścierają się ze sobą ogromne i bardzo różne emocje. Na zagrożenie nakłada się cała paleta możliwości zachowań i reakcji - mówi bp Roman Pindel w specjalnym przesłaniu do wiernych zamieszczonym w internecie.

Zachęcamy do obejrzenia i odsłuchania specjalnego słowa przygotowanego przez biskupa Romana Pindla na dzisiejszą niedzielę - 15 marca, III niedzielę Wielkiego Postu, w którym odnosi się do zaistniałej sytuacji pandemii, polaryzacji postaw - w kontekście słowa Bożego.

- Czas epidemii sprawia, że przedziwnie krzyżują się drogi wiary i rozumu, religii i państwa. Ścierają się zaś ze sobą też ogromne i bardzo różne emocje. Na zagrożenie epidemiczne nakłada się cała paleta możliwości zachowań i reakcji - mówi bp Pindel.

W sytuacji zagrożenia koronaworusem, kiedy nasze świątynie opustoszały, biskup zaznacza: - Ufamy i my, że po czasie epidemii i naszym ogołoceniu z radości chodzenia do naszej świątyni, dzięki łasce Boga umocnimy naszą wiarę, wydoskonalimy naszą nadzieję i nauczymy się miłować, a także - co ważne - okazywać miłosierdzie.

Zapraszamy do zapoznania się z całością - poniżej. Natomiast o 11.00 w bielskiej katedrze św. Mikołaja bp Roman Pindel będzie przewodniczył Mszy św. i wygłosi słowo Boże skierowane do wszystkich diecezjan . Liturgia będzie transmitowana przez radio diecezjalne "Anioł Beskidów", a także na stronie parafii katedralnej: TUTAJ.

Słowo Biskupa Romana Pindla na III Niedzielę Wielkiego Postu 2020
Diecezja Bielsko-Żywiecka
« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy