Nowy numer 38/2021 Archiwum

Idź ścieżką przebaczenia

Już po raz jedenasty na szlak szczególnej modlitwy wyruszą uczestnicy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. W naszej diecezji mają do wyboru ponad 50 tras.

Przygotowali je organizatorzy EDK w 14 rejonach, od Andrychowa przez Oświęcim, Kęty, Bielsko, Porąbkę po Wisłę, Szczyrk, Żywiec.

Tradycyjnie rekordowa liczba aż 11 tras powstała w Andrychowie, najtrudniejsze górskie podejścia czekają na trasach rejonu Bielsko-Biała Beskidy, a granicę państwa przekroczą uczestnicy, którzy wyruszą z Zamarsk czy Istebnej, gdzie najdłuższa trasa liczy 80 km. Są też trasy krótsze i każdy może wybrać swoje ekstremum. Ale najważniejsze nie są przecież kilometry, ale to wewnętrzne zmaganie, które podejmuje się podczas tej samotnej, nocnej wyprawy.

– W tym roku będzie to Droga Przebaczenia, którą przejdziemy od zranienia do uzdrowienia. Każdy z nas, gdy spojrzy na swoje życie, odkryje takie przestrzenie, momenty, w których został zraniony lub był sprawcą czyichś łez. Idąc w milczeniu, w trudzie, będziemy mierzyć się z tym, co sprawia, że nie możemy w pełni otworzyć się na miłość Boga, na drugiego człowieka, na siebie. Warto podjąć to wyzwanie, wszystko przemyśleć, przemodlić, pamiętając o słowach św. Jana Pawła II: „Nie potrafi przebaczać innym, kto sam nie zaznał przebaczenia”– zachęca Dorota Janosz, diecezjalna koordynatorka EDK. Większość uczestników wyruszy 3 kwietnia, ale w Zamarskach EDK rozpocznie się dopiero 9 kwietnia, w Wielki Czwartek wieczorem. Zapisy odbywają się przez stronę www.edk.org.pl, gdzie można także znaleźć szczegółowe informacje na temat tras.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama