Nowy numer 24/2021 Archiwum

Dziewczyny na Drodze

Kiedy elżbietanki cieszyńskie ogłaszają terminy ferii lub wakacji w Zabrzegu dla dziewcząt, lista zapisów zapełnia się błyskawicznie!

Tym razem siostry Tarsycja Bielicka i Rita Makówka wraz z o. Kajetanem Kaczorowskim, cystersem w Wąchocku, zaprosili dziewczęta do Zabrzega na rekolekcje „Czy znasz drogę? (J 14,6)”.

– Od 12 do 17 stycznia odkrywaliśmy, że naszą drogą jest Jezus i że życie z Nim to fascynująca podróż – mówi s. Tarsycja. – Razem odkrywaliśmy skarby, które daje nam Kościół, a które czasami zakrywa pył codzienności. Wówczas tracą w naszych oczach swój blask, ale przecież nie swoją wartość! Skarbami tymi są: Różaniec, słowo Boże, spowiedź, Eucharystia, modlitwa. Doprowadziły nas one do ostatniego skarbu, jakim jest dar wspólnoty – miejsce dzielenia się wiarą, umocnienia.

Dziewczyny dostały „Dzienniki podróży”, w których mogły zapisywać swoje przeżycia, a także materiały do warsztatów z poznania siebie, modlitwy słowem Bożym oraz pytania do Ewangelii z dnia. W rekolekcjach wzięło udział 27 uczestniczek w wieku od 13 do 18 lat.

– Nasz główny cel to stworzenie naszym uczestniczkom okazji do spotkania z żywym Bogiem – tłumaczy s. Tarsycja. – To, co dla mnie najważniejsze, to pomoc w tym, jak rozmawiać z Panem po powrocie do domu. W wielu z nich jest pragnienie kontaktu z Bogiem, ale często nie wiedzą, jak się do tego zabrać, gdy pacierz już nie wystarcza. Świadectwa dziewcząt na:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama