Nowy numer 14/2020 Archiwum

Trzeba wiosłować!

Zakończony 25 stycznia Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan był w naszej diecezji czasem licznych nabożeństw ekumenicznych z udziałem katolików i ewangelików.

Podczas tych nabożeństw rozważany był temat tego tygodnia: „Życzliwymi bądźmy”, nawiązujący do fragmentu Dziejów Apostolskich, opisującego morską katastrofę statku u wybrzeży Malty.

Ocalał z niej św. Paweł i pozostali pasażerowie statku, gościnnie i życzliwie przyjęci przez mieszkańców wyspy.

Tak był również podczas centralnego nabożeństwa diecezjalnego, które odbyło się w Drogomyślu, w kościele ewangeli- ckim, gdzie kazanie wygłosił bp Piotr Greger, analizując znaczenie życzliwości dla późniejszej ewangelizacji Malty. Jak wskazywał, również mieszkańcy Podbeskidzia mogą pochwalić się licznymi przykładami takiej postawy, obecnej w różnych dziedzinach życia.

– Teren katolickiej diecezji bielsko-żywieckiej i ewangelicko-augsburskiej diecezji cieszyńskiej w niczym nie odstaje od filantropijnej życzliwości, której św. Paweł doświadczył na Malcie. Co prawda, nie ten klimat, nie ta architektura, nieco odmienne koleje historii, ale ta sama życzliwość – nie miał wątpliwości kaznodzieja.

A wiosła, które podczas wspólnej modlitwy wierni składali przed ołtarzem, symbolizowały wezwanie każdego ochrzczonego do pracy na rzecz jedności.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama