Nowy numer 13/2020 Archiwum

Błogosławione źródło

Bp Greger pobłogosławił nową chrzcielnicę, która stanęła w prezbiterium kościoła Bożego Miłosierdzia.

Zachęcając wiernych do refleksji nad sakramentem chrztu, biskup przywołał obraz chrztu Pana Jezusa w Jordanie.

– Zbawiciel wchodzi do Jordanu po to, aby uświęcić wody wszystkich chrzcielnic. Wpisuje się w to dzisiejszy obrzęd pobłogosławienia chrzcielnicy, którą w kościelnych dokumentach określa się jako źródło wody chrzcielnej. To wyraźnie wskazuje na jej charakter: źródło, czyli coś, gdzie się wszystko rozpoczyna – mówił, wskazując na wielką wagę sakramentu chrztu, od którego zaczyna się życie wiary w każdym ochrzczonym człowieku.

– To jest moment kluczowy, decydujący o naszej tożsamości. Jest to fakt jednorazowy i nieodwracalny w swoich skutkach, wyznaczający właściwy kierunek ludzkiego życia, aż po przejście do wieczności – dodawał bp Greger, zaznaczając, że pytanie o znaczenie chrztu w naszym życiu pozwala sprawdzić, czy dobrze przeżywamy swoje chrześcijaństwo.

Wodą zaczerpniętą z pobłogosławionej chrzcielnicy pokropieni zostali wszyscy obecni. Za pobłogosławienie chrzcielnicy w imieniu parafian dziękował proboszcz ks. Zygmunt Mizia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama