Nowy numer 14/2020 Archiwum

Beskidzkie anioły…

Maciej Miecznikowski gościł na VIII Pogórskim Kolędowaniu, które w świątyni zgromadziło prawdziwe tłumy.

Zaprosił wszystkich do wspólnego śpiewu kolęd i chętnie dzielił się wspomnieniami na temat świątecznych tradycji z rodzinnych Kaszub, porównując je z beskidzkimi zwyczajami.

Nie zabrakło też miejsca na fragment oratoryjny czy najnowszą piosenkę artysty, a po koncercie było wielu chętnych, by zdobyć płytę z jego autografem.

Kolędy zaśpiewał też zespół Twoi, związany z SNE Zacheusz, oraz szkolny zespół Do Re Mi z SP nr 3 im. Jana Pawła II w Skoczowie, śpiewający pod kierownictwem Sławomira Chmiela.

– Z roku na rok przybywa aniołów: osób, które wspierają organizację koncertu – mówił Dariusz Kupka, który wspólnie z Michałem Augulem 8 lat temu zainicjował koncerty w Pogórzu. W tym gronie nie zabrakło: Doroty Kochman-Kohut, Małgorzaty Szteler-Furmaniuk, Piotra Góreckiego i Marcina Macheja. Im wszystkim serdecznie podziękował proboszcz ks. kan. Ignacy Czader.

Do grona aniołów dołączyli też wszyscy goście koncertu, którzy do puszek młodzieży ze szkolnego koła Caritas złożyli datki. Zostaną one przeznaczone na zakup sprzętu rehabilitacyjnego do bezpłatnej parafialnej wypożyczalni.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama