Nowy numer 24/2021 Archiwum

Beskidzkie anioły…

Maciej Miecznikowski gościł na VIII Pogórskim Kolędowaniu, które w świątyni zgromadziło prawdziwe tłumy.

Zaprosił wszystkich do wspólnego śpiewu kolęd i chętnie dzielił się wspomnieniami na temat świątecznych tradycji z rodzinnych Kaszub, porównując je z beskidzkimi zwyczajami.

Nie zabrakło też miejsca na fragment oratoryjny czy najnowszą piosenkę artysty, a po koncercie było wielu chętnych, by zdobyć płytę z jego autografem.

Kolędy zaśpiewał też zespół Twoi, związany z SNE Zacheusz, oraz szkolny zespół Do Re Mi z SP nr 3 im. Jana Pawła II w Skoczowie, śpiewający pod kierownictwem Sławomira Chmiela.

– Z roku na rok przybywa aniołów: osób, które wspierają organizację koncertu – mówił Dariusz Kupka, który wspólnie z Michałem Augulem 8 lat temu zainicjował koncerty w Pogórzu. W tym gronie nie zabrakło: Doroty Kochman-Kohut, Małgorzaty Szteler-Furmaniuk, Piotra Góreckiego i Marcina Macheja. Im wszystkim serdecznie podziękował proboszcz ks. kan. Ignacy Czader.

Do grona aniołów dołączyli też wszyscy goście koncertu, którzy do puszek młodzieży ze szkolnego koła Caritas złożyli datki. Zostaną one przeznaczone na zakup sprzętu rehabilitacyjnego do bezpłatnej parafialnej wypożyczalni.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama