Nowy numer 24/2021 Archiwum

Odszedł do Pana śp. ks. Sławomir Granieczny

Ks. Sławomir Granieczny zmarł 3 stycznia w oświęcimskim Szpitalu Powiatowym. Odszedł w 29. roku kapłaństwa i 56. roku życia. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Oświęcimiu i rodzinnym Pogwizdowie.

Ksiądz Sławomir Granieczny urodził się w 1964 r. w Cieszynie. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk bp. Damiana Zimonia w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach w 1990 r. Pracował jako wikariusz m.in. w parafii Nawiedzenia NMP w Juszczynie i w parafii św. Wawrzyńca w Grojcu. W ostatnich latach życia był penitencjarzem w parafii Wniebowzięcia NMP w Oświęcimiu.

Ostatnie pożegnanie w oświęcimskim kościele odbędzie się we wtorek 7 stycznia o 10.00. Po wprowadzeniu trumny z ciałem zmarłego kapłana rozpocznie się Różaniec przy trumnie, a o 11.00 - Msza św. z udziałem księdza biskupa i odprowadzenie trumny do karawanu.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 8 stycznia o 11.00 Mszą św. w kościele parafialnym św. Jana Nepomucena w Pogwizdowie, skąd nastąpi odprowadzenie trumny ze szczątkami kapłana na miejscowy cmentarz.

Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie...

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama