Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
Prenumerata z
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Bielsko-Żywiecki

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O DIECEZJI
    • Historia
    • Biskupi
    • Parafie

Najnowsze Wydania

  • GN 20/2026
    GN 20/2026 Dokument:(9718961,Nie zmieniajcie nam nauki)
  • GN 19/2026
    GN 19/2026 Dokument:(9708121,Dwie herezje w jednym numerze)
  • GN 18/2026
    GN 18/2026 Dokument:(9695028,Kościół jest analogowy)
  • Historia Kościoła (15) 03/2026
    Historia Kościoła (15) 03/2026 Dokument:(9690225,Leon XIV czyta św. Augustyna Donaldowi Trumpowi. Edytorial nowego numeru „Historii Kościoła”)
  • GN 17/2026
    GN 17/2026 Dokument:(9685120,Zajęcie podwyższonego ryzyka)
bielsko.gosc.pl → Wiadomości z diecezji bielsko-żywieckiej → W Miliardowicach nie było miejsca dla samotności

W Miliardowicach nie było miejsca dla samotności przejdź do galerii

Inicjatorzy wigilii dla samotnych i chorych w Miliardowicach z ks. proboszczem Zygmuntem Mizią.  
Inicjatorzy wigilii dla samotnych i chorych w Miliardowicach z ks. proboszczem Zygmuntem Mizią.
Urszula Rogólska /Foto Gość

Wchodzili do sali i siadali przy uroczyście nakrytym stole nieśmiało, trochę zmieszani. Ale po dwóch godzinach nikt nie chciał wychodzić, a uśmiech już nie gasł na żadnej twarzy! To było pierwsze takie wydarzenie w miliardowickiej parafii Miłosierdzia Bożego.

Urszula Rogólska

|

GOSC.PL

0 FB Twitter
drukuj wyślij

Trzydziestu parafian miliardowickich przyjęło dziś zaproszenie na pierwszą w parafii wigilię dla osób samotnych, chorych i tych, które w minionym roku doświadczyły straty ukochanej osoby.

- Część z państwa nie będzie miała z kim zasiąść do wigilijnego stołu, dlatego jesteśmy tu dziś razem jako rodzina parafialna. Cieszę się, że jesteście i cieszę się, że mogę tu dziś pełnić rolę ojca domu - witał wszystkch ks. proboszcz Zygmunt Mizia.

Po wspólnej modlitwie i odczytaniu Ewangelii o narodzeniu Jezusa, goście najpierw nieco niezbyt pewni siebie, zaczęli sobie składać życzenia. Z każdą chwilą niepewność i smutek poszły w zapomnienie - każdy podchodził do każdego nadzieją i uśmiechem.

A po życzeniach i dzieleniu się opłatkiem - ak na rodzinnej wigilii - nie zabrakło postnych potraw: barszczu, krokietów z kapustą i grzybami, sałatki warzywnej, smażonego karpia i niezliczonych ilości domowych wypieków.

Do wspólnego kolędowania i bożonarodzeniowych refleksji zachęcali wspólnie schola parafialna i wspólnota Dzieci Bożych. A na zakończenie każdy wyszedł z okazałą paczką pełną produktów na świąteczny stół.

Miliardowicka schola zaprosiła do wspólnego kolędowania.   Miliardowicka schola zaprosiła do wspólnego kolędowania.
Urszula Rogólska /Foto Gość

- Jestem pod wrażeniem atmosfery, ciepła, serdeczności osób, które to spotkanie dla nas zorganizowały i które w nim uczestniczyły - podkreśla Barbara Iskrzycka. - Nie wiem dlaczego się tutaj znalazłam, ale nic nie jest dziełem przypadku. I to mądre słowa, że nikt nie jest samotną wyspą dryfującą po oceanie historii - każdy ma swoje miejsce i rolę do spełnianie. Jest mi niezmiernie miło. Spotkałam tu dziś wielu miłych ludzi - doborowe towarzystwo. Połączyły nas różne życiowe sytuacje... Ja zawsze byłam daleko od ludzi - w polu pracowałam jako ogrodnik jako ogrodnik, potem sprzedawałam warzywa w Bielsku. Nie znam tej społeczności, choć mieszkam tu 40 lat. Słowa podziękowania kieruję pod adresem nowego księdza proboszcza. To było coś wspaniałego!

O takim wigilijnym spotkaniu, ks. proboszcz Zygmunt Mizia marzył już w zeszłym roku, kiedy trafił do Miliardowic - po pierwszych odwiedzinach u chorych. Upewnił się trochę później, chodząc po kolędzie. Ale był w parafii dopiero od kilku miesięcy. - Jak? Sam? Nie dałbym rady - mówi.

Takie popołudnie dla samotnych, było też marzeniem Sandry Truss, jednej z parafianek. Podzieliła się nim z przyjaciółkami: Moniką Zuch i Joanną Mirek-Francuz. We trzy od kilku miesięcy należą do parafialnego kręgu biblijnego.

« ‹ 1 2 › »
Wigilia dla samotnych i chorych w Miliardowicach

Foto Gość DODANE 21.12.2019 AKTUALIZACJA 21.12.2019

Wigilia dla samotnych i chorych w Miliardowicach

​Po raz pierwszy w 30-letniej historii parafii Miłosierdzia Bożego w Miliardowicach samotni i chorzy spotkali się dziś na Wigilii przygotowanej dla nich przez grupę parafian i ks. proboszcza Zygmunta Mizię w miejscowym domu kultury.  
TAGI:
  • BOŻE NARODZENIE
  • BOŻE NARODZENIE 2019
  • DIECEZJA BIELSKO-ŻYWIECKA
  • MILIARDOWICE
  • WIGILIA
  • WIGILIA DLA SAMOTNYCH I CHORYCH
  • ŚWIĘTA
  • ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA

Polecane w subskrypcji

  • „Wybieram wiarę, że Jezus zmartwychwstał”. Trzy życia Ayaan Hirsi Ali
    • Kościół
    „Wybieram wiarę, że Jezus zmartwychwstał”. Trzy życia Ayaan Hirsi Ali
    Tomasz Rowiński
  • Wierzę – i co z tego?
    Wierzę – i co z tego?
    Franciszek Kucharczak
  • Szef ukraińskiego IPN-u w rozmowie z „Gościem Niedzielnym”: Naszym świętym obowiązkiem jest umożliwić godny pochówek ludzi
    • Rozmowa
    Szef ukraińskiego IPN-u w rozmowie z „Gościem Niedzielnym”: Naszym świętym obowiązkiem jest umożliwić godny pochówek ludzi
    Andrzej Grajewski
  • Bliźniacze drogi. Siostry odnalazły się po 50 latach – na dwóch kontynentach
    • Kościół
    Bliźniacze drogi. Siostry odnalazły się po 50 latach – na dwóch kontynentach
    Agata Puścikowska

E-sklep

  • Nowości
  • Książki
  • Pozostałe
  • Historia Kościoła nr 03/2026
    Historia Kościoła nr 03/2026
  • Mały Gość Niedzielny nr 05/2026
    Mały Gość Niedzielny nr 05/2026
  • Gość Extra nr 01/2026
    Gość Extra nr 01/2026 Święty Franciszek. Pierwszy stygmatyk
  • Księga fałszerstw Franka Fałszerza
    Księga fałszerstw Franka Fałszerza
  • Kościół ostatnich ławek
    Kościół ostatnich ławek
  • Radykalni
    Radykalni
  • Arka (gra planszowa)
    Arka (gra planszowa)
  • Terminarz 2026 – Instytut Gość Media (A5, twarda oprawa)
    Terminarz 2026 – Instytut Gość Media (A5, twarda oprawa)
  • Kubek ceramiczny – Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
    Kubek ceramiczny – Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • KSJ
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X