Nowy numer 24/2021 Archiwum

Szansa „na glebie”

– Słabość w chrześcijaństwie jest ważna nie jako bożek, ale jako droga, którą Pan Jezus wybrał, bo jest Królem nędzarzy – mówił o. Grzegorz Kramer w cieszyńskiej Café Muzeum.

Znany jezuita był gościem kolejnej edycji „Rekolekcji z kawą w tle”, które organizują ks. Tomasz Sroka i ks. Andrzej Abdank-Kozubski z Katolickiego Liceum im. św. Melchiora Grodzieckiego w Cieszynie.

Ojciec Grzegorz Kramer SJ mówił o tym, że „słabość jest szansą”. Odwołując się do przykładów cierpienia, zaznaczył, że Bóg nie jest jego źródłem, a droga słabości może być szansą na spotkanie człowieka z Nim.

Przypominając słowa z Listu do Filipian: „On, istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem, lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi”, podkreślił: – W Boże Narodzenie pięknie wybrzmiewa imię Pana Boga: Emmanuel – Bóg z nami. Często o tym zapomnimy, że On jest z nami. Nie przeciwko nam, nie jako ten, który mówi: „Sprawdzam”, ale jest z nami w tym, co jest moim codziennym doświadczeniem – mówił zakonnik.

Zbawienie to ten moment, kiedy człowiek w swojej bezsilności i słabości leży pokonany, a Bóg jest z nim i wyrywa go z poczucia bycia przegranym. Ten moment, kiedy człowiek „leży na glebie”, jest jednocześnie szansą, by spotkać Boga.

Ojciec Kramer dodał, że droga słabości jest jednocześnie szansą rozwoju.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama