Nowy numer 25/2021 Archiwum

Z kardynałem na dwóch kółkach

Choć temperatura na zewnątrz nie zachęca do rowerowych przejażdżek, w żywieckiej parafii konkatedralnej już trwają intensywne przygotowania do 10. wyprawy rowerowej „Rozkręć Wiarę”.

Tym razem nie trzeba będzie się obawiać, że „z takimi wyczynowcami nie dam rady”. Pasjonaci rowerowych pielgrzymek „Rozkręć Wiarę”, które od prawie dziesięciu lat inicjuje ks. Grzegorz Kierpiec z konkatedralnej parafii w Żywcu, są w trakcie przygotowań do jubileuszowej trasy.

Po ostatnich wyprawach – m.in. na Nordkapp, w Alpy i do sanktuariów w Medjugorju na Bałkanach i Maríulind na Islandii – szykują wyprawę po Polsce. – Spotykaliśmy się z opiniami, że w naszych wyprawach mogą brać udział tylko „wyczynowcy”, stąd pomysł na rok 2020 – mówi ks. G. Kierpiec. – Wyprawa faktycznie nie będzie dla każdego, ale dla pasjonatów, którzy dziennie są w stanie pokonać 150 km. Od 27 lipca do 27 sierpnia chcemy przejechać ok. 4 tys. km po całej Polsce. Planujemy odwiedzić wszystkie najważniejsze sanktuaria, parki krajobrazowe, miejsca mniej i bardziej znane. Patronem wyprawy będzie kard. Stefan Wyszyński, którego kanonizacja odbędzie się 7 czerwca. Chcemy także odwiedzić wszystkie miejsca, z którymi był związany.

Pielgrzymi pojadą z sakwami, do których spakują swoje wyposażenie, ale będzie im również towarzyszył samochód. Do wyprawy można dołączyć na każdym jej etapie, na dowolnie wybranym odcinku. Plan trasy niebawem zostanie opublikowany na Facebooku „Rozkręć Wiarę”. Tam też, do końca tego roku, można zgłaszać chęć udziału w pielgrzymce. – Wszystkie noclegi przygotujemy w parafiach czy domach pielgrzyma. Dlatego musimy znać liczbę osób, które w danym miejscu będą chciały z noclegu skorzystać – dodaje ks. Kierpiec.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama