Nowy numer 26/2022 Archiwum

Z orężem modlitwy

Biskup Roman Pindel w piątkowy wieczór 22 listopada przewodniczył Mszy św., która rozpoczęła 15. rok nocnych czuwań pielgrzymów z naszej diecezji w łagiewnickim sanktuarium.

– Apostolstwo Dobrej Śmierci skupia tu ludzi przekonanych, że potrzeba wiele wspólnej modlitwy dla ratowania ludzi, którzy nie żyją tak, jak żyć powinni, a także ratowania zmarłych, którym grozi to, że nie zostaną zbawieni. Potrzeba gromadzenia się sprawiedliwych dla wspólnego działania przeciwko złu – mówił bp Pindel i dodawał: – Bardzo dziękuję za każdą i każdego z was, którzy przybywacie na to czuwanie, bo jest o co się modlić...

– Przyjeżdżamy wytrwale już piętnasty rok i nikomu nie są straszne trudy nocnego czuwania, zmęczenia. To współcześni Szymonowie Cyrenejczycy, gotowi nieść krzyż tych, którzy już nie są zdolni odróżnić dobra od zła. Jesteśmy dumni, że w Apostolstwie mamy tak wytrwałych ludzi – mówiła Lidia Greń-Wajdzik, diecezjalna zelatorka ADŚ, dziękując bp. Pindlowi za udział w rozpoczęciu kolejnego roku łagiewnickich czuwań.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama