Nowy numer 04/2020 Archiwum

Całun na Trzech Lipkach

– To najcenniejsza relikwia, jaką posiadamy w chrześcijaństwie – zaczął swoją prelekcję o. prof. Paweł Mazanka, redemptorysta, wskazując na przywiezione przez siebie płótno.

Siostry redemptorystki zaprosiły 16 i 17 listopada do swojego kościoła na bielskim wzgórzu Trzy Lipki na spotkania z o. prof. Pawłem Mazanką, który dzielił się wiedzą na temat Całunu Turyńskiego i jego przesłania.

Prelekcji towarzyszyła laserowa kopia Całunu.

– Jaka była przyczyna śmierci Pana Jezusa? Ostateczną, jak mówi nam Całun i specjaliści medycyny, było rozerwanie Jego serca – zaznaczył o. Mazanka. Mówiąc o przesłaniu Całunu, odwołał się do natury ludzkiej skażonej grzechem pierworodnym. Człowiek sam z siebie nie jest w stanie oczyścić swojego serca. Mógł tego dokonać tylko Jezus przez krzyż i zmartwychwstanie. Jak podkreślił o. Mazanka, drogą do oczyszczenia serca jest otwarcie się na słuchanie słowa Bożego i jego codzienna lektura.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama