Nowy numer 2/2022 Archiwum

Filmowe sanktuarium, czyli "Projekt Bliżej"

Od kilku miesięcy franciszkanie z Rychwałdu realizują projekt promocji tutejszego sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej pt. "Sanktuarium bliżej Ciebie", będący częścią dzieła o nazwie "Misja Rychwałd".

Nie byliście jeszcze u Pani Ziemi Żywieckiej? Możecie się tam wybrać na wirtualny spacer, nie ruszając się z fotela. Ale gdy zobaczycie filmiki prezentujące, jak tętni życiem to miejsce, najprawdopodobniej zapragniecie być bliżej.

Oryginalne filmowe zaproszenia do sanktuarium to rezultat projektu, który opiekujący się tym miejscem franciszkanie realizują dzięki funduszom pozyskanym z programu „Turystyka dziedzictwa Żywieckiego Raju”.

- W ramach tego projektu powstało dziesięć krótkich filmików ukazujących życie tętniące na rychwałdzkim wzgórzu oraz spacer wirtualny - relacjonuje Natalia Wiewióra, odpowiedzialna za Krąg Przyjaciół Sanktuarium. - Realizacji nagrań podjęli się Karolina i Dominik Grzegorzkowie właściciele Studia A. - A w samych nagraniach wzięli udział parafianie, członkowie wspólnot działających przy Franciszkańskim Domu Formacyjno-Edukacyjnym, uczestnicy kursów Alpha oraz pielgrzymi przybywający z różnych części naszej diecezji i z poza jej granic.

Natalia Wiewióra z Kręgu Przyjaciół Sanktuarium w Rychwałdzie zaprasza do wirtualnych i... realnych odwiedzin u Pani Ziemi Żywieckiej.   Natalia Wiewióra z Kręgu Przyjaciół Sanktuarium w Rychwałdzie zaprasza do wirtualnych i... realnych odwiedzin u Pani Ziemi Żywieckiej.
Urszula Rogólska /Foto Gość

Pierwsze efekty prac można już zobaczyć. Na facebookowym profilu franciszkanów: https://www.facebook.com/Franciszkanie.Rychwald/ w każdy piątek o godzinie 17.30 publikowany jest jeden klip promocyjny. Równocześnie spoty pojawiają się też na kanale YouTube oraz na stronie parafii rychwałdzkiej.

Zwieńczeniem akcji promocyjnej będzie wystawa zdjęć z projekcją spotów, która odbędzie się w Rychwałdzie w niedzielę 22 grudnia po każdej Mszy świętej w Domu św. Maksymiliana.

- Każdy brat i każda siostra jest dla nas darem i jednocześnie zadaniem. Chcemy służyć jako Franciszkanie tym, którzy do nas przybywają - mówi o. Bogdan Kocańda OFMConv - kustosz sanktuarium i proboszcz parafii. - To jest to miejsce, tu jest dom Matki. Tu jesteśmy bliżej siebie, bliżej drugiego człowieka, bliżej Boga. Zapraszam wszystkich!

 

Bliżej.
Sanktuarium_PL Franciszkanie Rychwałd
Bliżej młodych.
Sanktuarium_PL Franciszkanie Rychwałd
Bliżej ludzi.
Sanktuarium_PL Franciszkanie Rychwałd
« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy