Szlachetne paczkowanie - odpowiedz dobrem!

To jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce - bo konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi. Od soboty 16 listopada każdy może dołączyć do pomagających.

W ubiegłym roku w całym województwie śląskim wolontariusze "Szlachetnej Paczki" pomogli 1774 potrzebującym rodzinom, działając w 66 rejonach. W województwie małopolskim – 1774 potrzebującym z 72 rejonów. Paczkowe sztaby działały, a i w tym roku działają m.in. w takich miejscowościach jak: Andrychów, Bielsko-Biała, Cieszyn, Czechowice-Dziedzice i okolice, Jaworzynka, Koniaków, Istebna, Jeleśnia, Koszarawa, Milówka, Oświęcim, Węgierska Górka, Skoczów, Szczyrk, Łodygowice, Ustroń, Brenna, Wisła, Żywiec.

Tegoroczna, dziewiętnasta edycja "Szlachetnej Paczki", której towarzyszą słowa: "Odpowiedz dobrem!", wchodzi w swój kulminacyjny moment. Dzięki setkom wolontariuszy powstała (i wciąż – do końca listopada jest uzupełniana) internetowa baza rodzin, które zostały włączone do tegorocznej akcji. Jak im pomóc?

W sobotę 16 listopada na stronie internetowej szlachetnapaczka.pl baza rodzin zostanie otwarta. Nasz pierwszy krok to wybór okolicy, w której chcemy pomóc, i rodziny, której opis tam znajdziemy. Jeśli jesteśmy w stanie spełnić jej potrzeby – sami, w gronie znajomych, rodziny, współpracowników – wybieramy ją i pozostając w kontakcie z wolontariuszem, który jest opiekunem rodziny, kompletujemy paczkę. Podczas finału "Paczki" w „weekend cudów” od 6 do 8 grudnia przywozimy ją do odpowiedniego magazynu, skąd wolontariusze dostarczą prezenty rodzinie, a nam przekażą relację z wizyty.

Serdecznie zachęcamy do włączenia się w szlachetne paczkowanie!

« 1 »