Nowy numer 49/2020 Archiwum

Korowód Świętych tym razem w Hałcnowie

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży naszej diecezji zaprasza do udziału w Korowodzie Świętych, organizowanym w Bielsku-Białej po raz trzynasty. Wydarzenie to wprowadza w uroczystość Wszystkich Świętych i podkreśla bogactwo Kościoła, jakim są orędujący za nami święci i błogosławieni.

Korowód Świętych to nabożeństwo ku czci świętych i błogosławionych, organizowane co roku przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Bielsko-Żywieckiej w sobotę poprzedzającą uroczystość Wszystkich Świętych.

- W tym roku spotykamy się w Hałcnowie, a korowód odbędzie się pod hasłem: "Święci dostępni teraz". Dziś środki komunikacji umożliwiają nam natychmiastowy kontakt z ludźmi na całym świecie. Tak samo jest z modlitwą. Niezależnie od miejsca i czasu zawsze można zwrócić się do Boga i do świętych orędowników - tłumaczą organizatorzy.

Jak dodają, tegoroczne spotkanie odbywa się w nowym miejscu i o innej niż dotąd porze, a wśród nowości w programie jest też wspólna agapa i koncert.

Uroczyste spotkanie ze świętymi, obecnymi w relikwiach, które delegaci przywiozą ze swoich parafii, rozpocznie się w hałcnowskiej bazylice jutro o 10.00.

Szczegółowy program spotkania przewiduje najpierw prezentację relikwii i postaci świętych i błogosławionych, a o 10.50 - procesję wokół bazyliki. O 11.00 rozpocznie się Msza św. O 12.00 przewidziana jest agapa z koncertem projektu muzycznego ALIJAH, podczas którego wystąpią: Katarzyna Lampert, Dorota Zaziąbło i Paweł Kurz.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama