Nowy numer 48/2023 Archiwum

W Kętach rusza festiwal Psallite Deo

Od 24 do 27 października w kęckim Domu Kultury odbędzie się 22. edycja Festiwalu Twórczości Religijnej Psallite Deo. Wydarzenie honorowym patronatem objęli: bp Roman Pindel i burmistrz Jan Klęczar. W programie wystawa, konkurs muzyczny i ekumeniczny przegląd filmów. Już dziś o 17.00 otwarcie wystawy malarskiej, na której swoje ikony i pejzaże zaprezentuje Grzegorz Giermek.

Festiwalowe zaproszenie adresowane jest do wszystkich, którzy w kontakcie ze sztuką szukają głębszych treści i inspiracji do duchowych poszukiwań. Tego nie zabraknie podczas tegorocznego festiwalu Psallite Deo.

Tradycyjnie wielu sympatyków przyciąga konkurs muzyczny, w którym wystąpią chrześcijańskie zespoły, schole, chóry i soliści. Rozpocznie się w sobotę 26 października o 11.00, a zakończy wręczeniem nagród i koncertem chóru grekokatolickiej parafii św. Andrzeja Apostoła we Lwowie.

Organizatorzy gorąco zapraszają też 24 października o 17.00 na wernisaż wystawy ikon i pejzaży Grzegorza Giermka  "W stronę światła", a od 24 do 27 października w kinie w ramach festiwalowego przeglądu filmowego Oikumene odbędą się projekcje filmów: "Tajemnica ojca Pio", "Chleb z nieba" i "Z miłości do Joey".

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy