Nowy numer 48/2020 Archiwum

Ja i On stanowimy większość

– To jest kosmos! Może być pięć milionów ludzi przeciwko mnie, ale jak jestem z Jezusem, to nic mi nie zrobicie – usłyszeli uczestnicy spotkania ewangelizacyjnego w Mazańcowicach.

Dorośli i młodzi przyszli na spotkanie ewangelizacyjne, które 28 września w parafii św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach przygotowali Robert i Ilona Kohutowie z Domowego Kościoła z grupą przyjaciół.

Gośćmi byli uwielbieniowy zespół „Kamień na kamieniu” z Kamienicy i Marcin Jakimowicz z naszej redakcji w Katowicach.

Marcin podzielił się świadectwem swojej wiary i życia z Jezusem. Zaczął od opowiedzenia o kryzysie sprzed kilku lat, który przeżywał jako dziennikarz „Gościa”. – Ludzie mi opowiadali, że Pan Jezus żyje, że uzdrawia, że pomaga finansowo, ale ja nie miałem takiego doświadczenia. I to było frustrujące – mówił Marcin. Przełomem był dokumentalny film „Ojciec światłości”, który podrzucili mu znajomi. Zwłaszcza scena, kiedy do siejącego grozę indyjskiego szamana przychodzi chrześcijanin, który czuje się tam posłany i mówi: „W imieniu Jezusa przejmuję tę ziemię. Wyjdź”. Szaman bez słowa się poddaje. – On się w ogóle nie bał tego faceta. Szedł z błogosławieństwem Pana. Dokładnie wiedział to, o czym napisała Teresa Wielka: „Ja i Jezus stanowimy większość”. To jest kosmos! Może być pięć milionów ludzi przeciwko mnie, ale jak ja jestem z Jezusem, to nic mi nie zrobicie. Też tak chciałem – kontynuował Marcin, dzieląc się sytuacjami zwycięstwa Jezusa w jego życiu, których doświadczył po kryzysie.

– Kiedy papież Franciszek powiedział: wstańcie z kanap, idźcie na cały świat głosić Ewangelię, wziąłem sobie to do serca – mówi Robert Kohut. – Zamarzyło mi się, żeby ożywić parafię. Ja sam 9 lat temu odnalazłem Jezusa. Słysząc kiedyś świadectwo Marcina, zapragnąłem, aby w naszym kościele też powiedział tak prosto i na luzie o Bogu. Cieszę się, że na to przedsięwzięcie zgodził się ks. proboszcz Piotr Grochowiecki, a ks. wikary Łukasz Koba zmobilizował kandydatów do bierzmowania. Wierzę, że skorzystali. Bo kiedy ktoś mówi o Jezusie tak jak Marcin, Biblia naprawdę staje się bliską rzeczywistością.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama