Nowy numer 47/2020 Archiwum

Młodzi z duszpasterstwa "Bagno" zapraszają do udziału w akcji 9/5

Pamiętacie o pierwszych piątkach i pierwszych sobotach? Młodzi, którzy spotykają się w salwatoriańskiej parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Cygańskim Lesie, chcą o nich przypomnieć.

Duszpasterstwo Salwatoriańskie "Bagno" z Bielska-Białej zaprasza do inicjatywy "9/5" - dziewięć przez pięć.

Wydarzenie ma przypomnieć o dwóch obietnicach złożonych przez Pana Jezusa i Matkę Bożą, dotyczących zbawienia. Pierwsze wyzwanie to odprawienie dziewięciu kolejnych pierwszych piątków miesiąca, na czym chcą się skupić w tym roku. Chodzi o przyjęcie Komunii Świętej wynagradzającej grzechy swoje i innych ludzi. - Chcemy zmotywować i przypomnieć światu, jak wiele łask zostało obiecane tym, którym uda się wypełnić owo nabożeństwo. Pan Jezus obiecał im, że nie umrą w stanie niełaski. Każdy tam, gdzie jest, może uczestniczyć w tej akcji - tłumaczą członkowie DS "Bagno".

W wydarzeniu na Facebooku (https://www.facebook.com/events/249257695959583/) chcą stworzyć społeczność ludzi, która razem będzie się motywowała do wypełniania postanowień związanych z nabożeństwem. Ale potrzeba również propagatorów Bożych obietnic w różnych środowiskach, dlatego zapraszają wszystkich, by stali się ambasadorami zbawienia, by motywacja dla ludzi była większa. - Akcję rozpoczniemy wspólnie w październiku, by w czerwcu, przed samymi wakacjami, ją zakończyć - zapowiadają. - Dodatkowym motywatorem są wizytówki, w których można zaznaczyć, że odprawiło się kolejny piątek czy sobotę (na której chcemy się skupić mocniej w kolejnym roku by wyzwanie nie było zbyt trudne). Narzędzie to ma za zadnie uświadomić, że jest się częścią większego dzieła.

Tłumaczą, że nie chodzi o "zaliczenie pewnego religijnego rytuału", które ma być "gwarancją zbawienia". - Mamy nadzieję na zrodzenie w ludziach świadomego nawyku dbania o życie sakramentalne. Wierzymy, że akcja pomoże wypracować pewną postawę na całe życie - wyjaśniają.

Młodzi z duszpasterstwa "Bagno" zapraszają do udziału w akcji 9/5  
« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama