Nowy numer 22/2023 Archiwum

Zabierz rodzinę do Kalwarii Zebrzydowskiej i pomóż Etiopczykom

Diecezjalna pielgrzymka rodzin odbędzie się w sobotę u Matki Bożej Kalwaryjskiej. Każdy będzie mógł dołączyć do akcji "Oczy Etiopii", której organizatorzy ratują wzrok mieszkańcom tego afrykańskiego kraju.

Pielgrzymka rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej to od dwunastu lat okazja do spotkania, modlitwy i biesiadowania tych wszystkich - razem z duszpasterzami pod przewodnictwem biskupa - którym bliskie są wartości rodzinne. Warto wybrać się z najbliższymi i przyjaciółmi!

Rozpocznie się ona o 10.00 nabożeństwem Drogi Krzyżowej - przed kaplicą "u Piłata". O 12.30 - Msza św. pod przewodnictwem bp. Romana Pindla, podczas której małżonkowie odnowią swoje przyrzeczenia małżeńskie, a po Eucharystii - piknik rodzinny. Spotkanie zakończy o 15.00 akt zawierzenia rodzin Matce Bożej.

W tym roku familijnemu spotkaniu będzie towarzyszyć postać św. Melchiora Grodzieckiego i hasło: “Poznawać wolę Boga i odważnie ją pełnić”, zaczerpnięte z modlitwy zanoszonej przez wstawiennictwo tego świętego.

Liturgię Mszy św. przygotowują kręgi Domowego Kościoła, które tego dnia rozpoczną także swój kolejny rok formacyjny. Natomiast o oprawę muzyczną zadba chór Towarzystwa Śpiewaczego “Lutnia” im. Jana Orszulika ze Strumienia.

Pielgrzymka będzie też dla rodzin szansą do konkretnej pomocy. Przed Mszą św. wystąpi Stanisław Kotlarczyk - inicjator trwającej 10 lat akcji "Oczy Etiopii", prowadzonej we współpracy z Caritas diecezjalną. Opowie o tym, jak pomagano mieszkańcom Afryki i jak działa kosztujący przynajmniej 30 tys. zł specjalistyczny mikroskop do operacji oczu, który pomysłodawcy akcji chcą zakupić m.in. z pielgrzymich darów.

Pielgrzymi zostaną również zaproszeni na koncert charytatywny "Oczy Etiopii", który odbędzie się 30 października. Magda Anioł wraz z zespołem zaprezentuje wówczas muzyczne medytacje różańcowe z nowej płyty "Odmawiam".

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy