GN 2/2021 Archiwum

Dwunasty rok jesteśmy na tej kawie

„Elvis jak żywy!” – pomyślała 30 lat temu Grażyna, kiedy zobaczyła Zbyszka. Już wiedziała, że to mężczyzna jej życia. Dziś ma nieco inne zdanie. Owszem – jest w nim coś z Elvisa. Ale jeszcze więcej ze św. Józefa.

U sołtysów

Posługa w Domowym Kościele to niejedyne ich zaangażowanie dla innych. Grażyna jest członkiem rady parafialnej i ekonomicznej w Inwałdzie, w radzie rodziców w szkole Basi, a od czerwca… także sołtysem Inwałdu. – To inny obszar działalności, ale też okazja niesienia pomocy ludziom – mówi Grażyna.

Wsparcie od początku miała w Zbyszku: – Wszyscy ją namawiali, więc cóż było robić – mus to mus. Wiem, że była najlepszym kandydatem. Wszędzie wejdzie. Wyrzucą drzwiami, to poszuka następnych, a jak i tymi nie wpuszczą, to są jeszcze okna – śmieje się Zbyszek, a całkiem serio dodaje: – Angażuje się na sto procent we wszystko, co zaczyna. Tak samo było z Domowym Kościołem. Te 12 lat temu powiedziała mi, że idziemy tam tylko na kawę. No i jesteśmy na tej kawie do dziś! – Podświadomie wiedziałam o tym od dawna, ale na ostatnich rekolekcjach odkryłam, że ten mój mąż to taki prawdziwy św. Józef – mówi Grażyna. – Niby stale z tyłu, ale nic bym bez niego nie zrobiła. Jest dla mnie ogromnym wsparciem. Bardzo ofiarny, zawsze pomocny dla wszystkich, nigdy nie zostawia mnie samej ze sprawami, z którymi muszę się uporać. Nawet teraz, kiedy jako sołtys organizuję zebrania wiejskie, bez Zbyszka nie dałabym rady. Wciąż jest przystojny jak Elvis (no, jest dużo szczuplejszy), ale uroda to nie wszystko. Ma dużo ważniejszych cech…

« 2 3 4 5 6 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama