Nowy numer 42/2019 Archiwum

Pokażcie im Jezusa

Od 15 do 21 września w Kościele polskim trwa 9. Tydzień Wychowania, którego mottem są słowa uczniów skierowane do Jezusa: „Nauczycielu, gdzie mieszkasz?” (J 1,38).

Autorem specjalnych materiałów duszpasterskich dla całej Polski jest ks. dr Marek Studenski – wikariusz generalny naszej diecezji. Rozważania w nich oparte są na adhortacji papieża Franciszka „Christus vivit”, będącej owocem synodu biskupów „Młodzi, wiara i rozeznawanie powołania”, który obradował od 3 do 28 października 2018 roku.

Ksiądz Studenski podkreśla, że dokument wskazujący, jak wykorzystać potencjał tkwiący w łasce młodości, może być twórczą inspiracją dla rodziców, nauczycieli i wychowawców. Uderza w nim optymizm, z jakim papież patrzy na młodzież. „Wychowawca powinien mieć świadomość, że błędy, upadki jego podopiecznych są w pewnej części wypadkową doświadczeń i zranień, za które oni nie do końca odpowiadają” – uważa ks. Studenski, przestrzegając przed wychowywaniem „bez przebaczenia i miłosierdzia”. Według księdza, sercem dokumentu są słowa papieża, który daje przykład, w jaki sposób dziś mówić o Chrystusie – poprzez kerygmat, który otwiera ludzkie serca. To na Jezusa, jako źródło właściwych odpowiedzi na każdy problem, winni wskazywać młodym wychowawcy i rodzice.

Materiały można znaleźć na www.tydzienwychowania.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL