Nowy numer 04/2020 Archiwum

Róża dla katechety

Jest ich 720: 313 księży, 53 siostry zakonne i 354 katechetów świeckich. Ci, którzy przybyli 7 września do Bielska-Białej, otrzymali… prezent.

Inauguracja roku katechetycznego odbyła się w bielskim kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Katechetów i gości: bp. Piotra Gregera, władze oświatowe i samorządowe witał ks. dr Marek Studenski, wikariusz generalny i dyrektor kurialnego Wydziału Katechetycznego. Wśród gości był także ks. dr Robert Kaczmarek z Katowic, który wygłosił wykład „Droga bierzmowania – przekazywać »opakowanie« czy poruszać wnętrza?”.

Biskup Greger dzielił się z katechetami spostrzeżeniami po analizie ankiety: „Katecheza w szkole to...”, do której wypełnienia zaprosił reprezentację ich kolegów. – Katecheta nie jest nauczycielem kolejnego przedmiotu, ale ma być praktykiem i ekspertem uczącym innych kroczyć po drogach wyznaczonych przez Jezusa – podkreślał.

Każdy katechizujący otrzymał różę, przywiezioną przez ks. Kaczmarka: – To nie jest dar ode mnie osobiście, ale dar od Kościoła, który jest z wami, który docenia waszą pracę, który pamięta o was – zaznaczył.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama