Nowy numer 42/2019 Archiwum

Niepokalana przyprowadziła Maksymiliana

– Jeśli jakiekolwiek ludzkie dzieła mają mieć sens, to właśnie z Maryją, która wskazuje na Jezusa. Pokazał nam to nasz patron, który od niedzieli 18 sierpnia jest z nami także w swoich relikwiach – mówi ks. proboszcz Jerzy Kolasiński.

W dniu odpustu parafialnego ku czci św. Maksymiliana mieszkańcy Pewli Wielkiej powitali u siebie relikwie swojego patrona, które przywiózł im o. Arkadiusz Bąk OFM Conv z Harmęż.

– To dla nas ważny dzień, mobilizujący także do tego, by zaangażować się w tworzenie wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej, powołanego przez o. Maksymiliana Kolbego – mówi ks. Jerzy Kolasiński. – Ta postać imponuje mi od lat. Z czego wynikała jego heroiczna postawa w Auschwitz? To owoc całego jego życia, które było zawierzeniem się Matce Najświętszej. Jeśli jakiekolwiek ludzkie dzieła mają mieć sens, to właśnie z Maryją, która wskazuje na Jezusa.

Święty Maksymilian w swoich relikwiach przyszedł do parafii, w której Maryja prowadzi od dawna wspólnotę liczącą nieco ponad 1200 wiernych. Prawdziwe tłumy dzieci, młodzieży i dorosłych przychodzą tu na roratnie Msze św., sprawowane w Adwencie codziennie o 6.30. Okazały witraż w kościele, ufundowany przez parafian, przedstawia scenę objawienia się Matki Bożej św. Bernadecie w Lourdes. Do parafii należy także kaplica dojazdowa w Adamkach, dedykowana… Matce Bożej Bolesnej.

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL