Nowy numer 30/2021 Archiwum

Kobiety o królewskich korzeniach

Kiedy w zeszłorocznym Wielkim Poście Ewa Kukla trafiła na Facebooku na pomysł Eweliny Chełstowskiej Urzekająca.pl, zamarzyła, żeby projekt ten trafił też do Oświęcimia. Trafił.

Ewie spodobało się, jaki obraz katoliczki chce pokazać Ewelina, inicjatorka ogólnopolskiego projektu Urzekająca.pl: kobiety odkrywającej swoje korzenie jako córki Króla, stworzonej przez Pana Boga – pięknej na wzór Maryi, delikatnej, inspirującej, gotowej do odważnego życia wartościami chrześcijańskimi w codzienności.

– Zazdrościłam trochę dziewczynom z Warszawy, że mają szansę spotykać się na „Urzekającej kawie” – wspierać się, dzielić się tym, co je buduje, co martwi – opowiada Ewa. – Kiedy przeczytałam, że „Kawa” zyskuje nowe miejsca na mapie Polski, pomyślałam: a czemu nie w Oświęcimiu? Napisałam do Eweliny. 24 godziny później – telefon i zielone światło. Nie wiedziałam, czy się nadaję do inicjowania „Urzekającej” u nas. Poszłam więc do Matki Bożej Wspomożycielki w naszym salezjańskim sanktuarium i uzgodniłam z Nią: jeśli Ty tego chcesz, „Kawa” będzie. We wrześniu zeszłego roku o pierwszym spotkaniu w jednej z kawiarń w mieście poinformowała na Facebooku. Przyszło sześć pań. Od razu znalazły wspólny język. Na kolejne przybywały następne – z wielu miejscowości. Każda kobieta może do nich dołączyć, a informacje o terminach i miejscach zamieszczają na Facebooku. – Są wśród nas panie związane z różnymi wspólnotami, są takie, które nigdzie się nie formują. Zależy nam, by do naszego grona, do Jezusa, Maryi, przyciągać też kobiety, które są daleko od Kościoła – dodaje Ewa. – Bo grupa to doskonałe pole ewangelizacji. Wzorem dla mnie jest Maryja, idąca z bezinteresowną pomocą do Elżbiety. U nas każda kobieta może liczyć na zrozumienie i szacunek – bez oceniania, fałszu, zazdrości. Kolejne spotkania ruszą od września. Ewa pragnie, by przebiegały dwutorowo – w kawiarniach miasta, ale także na Mszy św. w parafii salezjańskiej: – Zależy nam na opiece duszpasterskiej, ale też chcemy wychodzić z murów kościoła do świata, pokazywać, jakie są katoliczki, które chcą promieniować pięknem danym każdej z nas!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama