Nowy numer 03/2020 Archiwum

W mundurze Maryi

16 lipca oświęcimskie siostry karmelitanki gościły noszących szkaplerz.

Gośćmi sióstr byli także bp Roman Pindel, który przewodniczył Mszy św., o. Piotr Karauda OCD, który prowadził trzydniowe przygotowanie do uroczystości odpustowej, oraz duszpasterze z Oświęcimia. Biskup Pindel zaprosił do rozważań, czym jest szkaplerz.

– Szata Maryi, szkaplerz, oznacza przynależność do formacji, która jest szczególnie umiłowana, z tego względu, że cechuje ją posłuszeństwo – tak jak oddziały gwardyjskie czy doborowe, gdzie liczy się przywiązanie do tego, który jest na pierwszym miejscu – mówił biskup, dodając, że żołnierz, który nosi mundur, może czuć się bezpieczny, kiedy jest posłuszny rozkazom, kiedy ma obok innych, podobnie umundurowanych i kiedy angażuje się w walkę. Podobnie jest z noszącymi szkaplerz. – On nie zwalnia z wysiłku i nie uczy bierności. Nie jest dla takich, którzy by liczyli na innych, nie wypełniając swoich zobowiązań – mówił biskup. – Prośmy Maryję, abyśmy byli naśladowcami Jezusa – idąc wraz z Nią, za Nią i za Jezusem – zachęcał. Po Mszy św. o. Paweł Karauda nałożył szkaplerze karmelitańskie kilkunastu osobom.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama