Nowy numer 03/2020 Archiwum

Gdy jest trudno

W sytuacjach, które niekiedy po ludzku zdają się beznadziejne – ich hasło: „Każde sakramentalne małżeństwo jest do uratowania” to dla nich nie tylko pobożne życzenie.

Wierzą, że dla Boga naprawdę nie ma nic niemożliwego. I byli już świadkami takich sytuacji. Ogniska Wspólnoty Trudnych Małżeństw „Sychar” od kilku lat istnieją w Rychwałdzie i Strumieniu. Teraz także małżonkowie z Bielska-Białej i okolic, będący w kryzysie, porzuceni, po rozwodzie, mają swoje miejsce spotkań – parafię św. Barbary w Mikuszowicach Krakowskich. Jej duszpasterzem został ks. proboszcz Grzegorz Klaja. 12 czerwca przewodniczył Mszy św. na rozpoczęcie spotkania wspólnoty. Przy ołtarzu stanęli także: krajowy duszpasterz „Sycharu” ks. P. Dubowik, opiekunowie ognisk w Rychwałdzie: o. T. Pawlik OFM Conv i Strumieniu: ks. W. Olesiński.

– Wielu z was przeżywa kryzysy małżeńskie, zmaga się może i z odejściem współmałżonka, ze świeżymi ranami, wielu zmaga ze sobą. Przychodzicie, żeby w ognisku Bożej miłości uzyskać spokój. Bo Chrystus jest tym, który nadaje sens naszemu życiu, także przez wspólnotę „Sychar” i wspólnotę całego Kościoła. Przez nie pokazuje nam, że nigdy nie jesteśmy sami, że zawsze jest przy nas Bóg, zawsze są przy nas ludzie. Spotkanie bielskiego ogniska w 2. środy miesiąca o 18.00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama