Nowy numer 43/2020 Archiwum

Ekstremalnie do Mamy

Cztery lata temu zrobili to po raz pierwszy – w trójkę. W dobę dotarli pieszo na Jasną Górę z Brzeszcz. W tym roku w pielgrzymce: „JG24 – Jasna Góra bez kompromisów” postanowiło wziąć udział 31 pątników.

W 2016 r. Agata Malicka, Grzegorz Smolarek i ks. Łukasz Listwan wpadli na pomysł 24-godzinnej pielgrzymki na Jasną Górę. Nazwali ją „JG24 – Jasna Góra bez kompromisów”.

Wyruszyli 7 czerwca po Mszy św. o godz 9, by po pokonaniu 126 km w czasie ok. 36 godzin (24 godziny efektywnego marszu) dotrzeć na Jasną Górę. Towarzyszyły im słowa: „Chcemy widzieć Cię”.

Ks. Łukasz Listwan jako jedyny w historii JG24 pokonał ją pieszo czterokrotnie. Podkreśla, że bez względu na to, jak uczestnicy traktują pielgrzymkę, bo – jak mówi – może nie wszyscy są nastawieni na przeżycie duchowe, a bardziej traktują tę wędrówkę jako wyczyn fizyczny, (...) jest to szansa na to, żeby ich złowić dla Jezusa. – Przychodzi taki moment, że człowiek albo ma się do czego odwołać, bo samymi siłami ludzkim już nie pójdzie, albo czuje potrzebę znalezienia tego. I wtedy jest szansa, że serce się otworzy na nowe treści, na ciszę, na to, co mi Pan Bóg chce przez to uświadomić.

– To nie jest olimpiada ani mistrzostwa świata. Liczy się miłość do Boga – zauważył podczas Eucharystii jawiszowicki proboszcz Eugeniusz Burzyk – Jeśli podjąłeś wysiłek pielgrzymowania z miłości do Boga, do człowieka, to ta intencja jest tak samo ważna po pierwszym i po ostatnim etapie, który pokonasz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama