Nowy numer 30/2021 Archiwum

Pan Bóg wybrał ziarenko

– Patrząc na ten świat z perspektywy dietetyka, zacząłem obserwować gwałtowną pogoń za cudowną dietą, która może jedynie przedłużyć życie – mówi Marek Zaremba. – Wielu ludzi jeździ na targ po ekologiczne jajka, warzywa, szukają nie wiadomo czego, a omijają cudowny pokarm nieśmiertelności, który mają blisko i który naprawdę daje życie.

Post jest trzecim aspektem, który Marek wiąże z Eucharystią. – Mówię, że post powinien opierać się na ziarnie. Bo ostatecznie ma zbliżać do stołu eucharystycznego. Tajemnica Eucharystii jest ukryta właśnie w ziarnie. To Jezus jest tym Ziarnem, które zostało zmiażdżone przez grzech na mąkę. Z niej w piecu boleści został wypalony Chleb Życia. Wiem, że bez kontemplacji Męki Pańskiej nie zrozumiem Eucharystii...

Marek widzi, jak świadome przyjmowanie Eucharystii i poddanie się Bożemu kierowaniu przemienia nie tylko jego. – Napisała do mnie pani, która po przeczytaniu „Jaglanego detoksu” poszła do spowiedzi po 20 latach i schudła 20kg! Takich świadectw otrzymuję setki. Wierzę, że Pan Bóg wybrał to jaglane ziarenko, żeby przyciągać na nowo do siebie swoje dzieci.

Autor deklaruje też: – Chciałbym, żeby książka „Niebo w gębie” była wołaniem o miłość Pana Jezusa w świecie, który zwariował na punkcie jedzenia i diety. On mówi: rozumiem wasz głód ciała, ale to ja jestem prawdziwym pokarmem i napojem. Kto trwa we mnie, przynosi owoc obfity.

Przygotowując się do napisania najnowszej książki, Marek przez 40 dni adorował Najświętszy Sakrament w bardzo różnych okolicznościach, także nocą – w intencji przyszłych czytelników. Zapiski powstałe po tych modlitwach i w czasie pielgrzymki do Łagiewnik oraz w Wieczerniku w Jerozolimie znajdą się w jego książce o Eucharystii. Pielgrzymka łagiewnicka stała się kolejnym znakiem prowadzenia przez Bożą Opatrzność. Marek pracuje nad następnym cyklem swoich publikacji. A będą to… „Smaki pielgrzyma”. Materiału, który zebrał na trasie diecezjalnego pielgrzymowania, na pewno w nim nie zabraknie.•

« 1 2 3 4 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama