Nowy numer 24/2021 Archiwum

Skoczów czeka

Do udziału w diecezjalnej pielgrzymce na Kaplicówkę zaprasza bp Roman Pindel.

W mocy Bożego Ducha pragniemy spotkać się we wspólnocie diecezjalnej podczas tegorocznej pielgrzymki ku czci św. Jana Sarkandra na Kaplicówce, aby odkrywać nasze życiowe powołanie, umacniać je i realizować - wyjaśnia w zaproszeniu skierowanym do diecezjan biskup bielsko-żywiecki.

Uroczystości rozpoczną się w najbliższą niedzielę 2 czerwca o godz. 10.30 w skoczowskim kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła nabożeństwem, po którym pątnicy przejdą w procesji na wznoszące się nad miastem wzgórze. Poniosą ze sobą relikwie świętych Jana Sarkandra i Jana Pawła II. Mszy św. na ołtarzu polowym przewodniczyć będzie obchodzący w tym roku 30. rocznicę święceń kapłańskich biskup pomocniczy Piotr Greger.

Po Eucharystii wszyscy pielgrzymi są zaproszeni na piknik z koncertem uwielbienia, prowadzonym przez zespół Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody z Bielska-Białej. Na miejscu będzie można także skorzystać z obiadowego bufetu.

- Dlatego serdecznie zapraszam Cię, Siostro i Bracie do wspólnego pielgrzymowania. Zapraszam wspólnoty oraz ruchy ewangelizacyjne i charyzmatyczne. Zapraszam Was wszystkich - podsumowuje zachętę do skoczowskiego pielgrzymowania bp Roman Pindel.

Coroczna pielgrzymka na Kaplicówkę w Skoczowie sięga tradycją czasów sprzed utworzenia diecezji bielsko-żywieckiej. Organizowano ją dla wiernych diecezji katowickiej, tydzień po piekarskiej pielgrzymce mężczyzn. Wiernych przyciągał ustawiony tutaj krzyż, który w czerwcu 1983 r. towarzyszył spotkaniu mieszkańców Śląska z Janem Pawłem II na lotnisku w Katowicach-Muchowcu. Papież odwiedził Kaplicówkę 22 maja 1995 roku, by nazajutrz po kanonizacji pochodzącego ze Skoczowa św. Jana Sarkandra wspólnie z wiernymi niedawno utworzonej diecezji bielsko-żywieckiej zanieść modlitwę dziękczynną.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama